U NEMAČKOJ NIŠTA NOVO: Dortmund i dalje na vrhu, goleada u Lajpcigu! Jović i Gaćinović nemoćni protiv Bajerna!
Fudbaleri Borusije Dortmund, Foto: EPA/Friedmann Vogel

BUNDESLIGA, 17. KOLO

Sada ekipa iz Dortmunda ima 42 boda, devet više od Mehengladbaha

U Bundesligi nema nikakvih novosti. Posle 17. kola, i dalje je prva Borusija iz Dortmunda.

U derbiju kola, dortmundski tim je na domaćem terenu savladao Mehengladbah sa 2:1. Ovaj duel bio je prilika da se gosti bar malo na tabeli približe vodećem timu, ali im je plan propao.

Poveo je Dortmund u 42. minutu preko Sanča, a nadu gostima dao je Kramer u nadoknadi prvog poluvremena. Konačan rezultat postavio je Marko Rojs u 54. minutu. Sada ekipa iz Dortmunda ima 42 boda, devet više od Mehengladbaha.

Srpski Ajntraht nije uspeo da pobedi Bajern iz Minhena. Početkom meča, Luka Jović je imao nekoliko izglednih šansi, ali nije uspeo da postigne gol, dok je Mijat Gaćinović morao da napusti igru u 11. minutu.

Bavarci su slavili sa 3:0 i tako iskoristili kiks Borusije Mehengladbah i zauzeli drugo mesto na tabeli. Dvostruki strelac za Bajern iz Minhena bio je Frank Riberi u 35. i 79. minutu, a 60 sekundi do kraja Rafinja je postavio konačan rezultat.

U ostalim mečevima, Bajer Leverkuzen je pobedio Hertu sa 3:1, Lajpcig je bio bolji od Verdera sa 3:2, Štutgart je izgubio od Šalkea sa 3:1, a po jedan gol viđen je na utakmicama Hanover - Dizeldorf i Nirnberg - Frajburg.

Bundesliga, 17. kolo

Petak

Dortmund - Mehengladbah (1:1) (Sančo 42', Rojs 54' - Kramer 45'+1)

Bajer Leverkuzen - Herta 3:1 (2:1) (Voland 6', Haverc 23',49' - Torunariga 26')

Hanover - Dizeldorf 0:1 (0:0) (Fink 90'+2)

Nirnberg - Frajburg 0:1 (0:1) (Gulde 19')

Lajpcig - Verder 3:2 (2:0) (Klosterman 22', Verner 44', Bruma 87' - Kruse 67', Sargent 77')

Štutgart - Šalke 1:3 (0:1) (Gonzales 76' - Skrzbinski 10', Sane 70', Kutucu 78')

Ajntraht - Bajern Minhen 0:3 (0:1) (Riberi 35' i 79', Rafinja 89')