Obamejang ne prestaje da buši golmane u Premijer ligi! Luka nadmudrio Građane, Solskjer oporavio Đavole!
Solsker posle prve pobede na klupi Junajteda, Foto: AP

PREMIJER LIGA, 18. KOLO

Gabonac je postigao dva gola, ali zamalo da dekoncentracija skupo košta Tobdžije

Objavljeno: 21:43h

Fudbaleri Arsenala pobedili su Barnli sa 3:1 u 18. kolu Premijer lige.

Imao je londonski tim inicijativu tokom utakmice, a najzaslužniji za trijumf je Pjer - Emerik Obamejang. Gabonac je postigao dva gola, ali zamalo da dekoncentracija skupo košta Tobdžije.

Igrao se 14. minut kada je gabonski fudbaler načeo Barnli lepim udarcem sa desetak metara. Sa minimalnom prednošću Arsenal je otišao na odmor, a posle samo tri minuta igre u drugom poluvremenu, ponovo je Obamejang bio strelac za Tobdžije.

U 63. minutu, u šesnaestercu Arsenala bio odigran pravi mali fudbalski bilijar da bi na kraju lopta došla do Barnsa koji je smanjio na 2:1. Tada se činilo da utakmica može biti neizvesna, ali je sve dileme uklonio Ajvobi koji je u sudijskoj nadoknadi postigao gol za konačnih 3:1.

Kristal Palas Luke Milivojevića pobedio je sa 3:2 šampiona Mančester Siti. Poveli su Građani u 27. minutu golom Gundogana, a onda je usledio blickrig Palasa. U 33. minutu izjednačio je Šlup, a dva minuta kasnije prednost je doneo Taunsend.

Igrao se 51. minut kada je dosuđen penal za Kristal Palas. Sa bele tačke bio je siguran Milivojević. Do kraja utakmice, Siti je uspeo samo da ublaži poraz za šta je zaslužan De Brujne.

Dolazak Ole Gunara Solskjera na klupu Mančester junajteda osvežio je ekipu. Kako izgleda škola velikog ser Aleksa Fergusona osetio je Kardif koga su na domaćem terenu torpedovali Crveni đavoli.

Mančester je slavio sa 5:1. Već u prvom poluvremenu je bilo jasno da će tri boda otići na "Old Traford". Goleadu je otvorio Rašford u 3. minutu, a prednost Mančestera uvećao je Herera u 29 na asistenciju Pola Pogbe. Uspeo je Kamarasa da smanji na 2:1 u 38. minutu sa penala, a na 3:1 povisio je Marsijal u 41. minutu.

U 57. minutu, dosuđen je penal za Mančester junajted, a sa bele tačke bio je siguran Lingard. Isti igrač je zapečatio sudbinu Kardifa u 90. minutu, a Pogba je i njemu bio asistent.

Premijer liga, 18. kolo

Petak Vulverhempton – Liverpul 0:2 (0:1) (Salah 18, Van Dajk 68)

Subota Arsenal – Barnli 3:1 (1:0) (Obamejang 14, 48, Ivobi 90+1 – Barns 63)

Bornmut – Brajton 2:0 (1:0) (Bruks 21', 77')

Čelsi – Lester 0:1 (0:0) (Vardi 51')

Hadersfild – Sautempton 1:3 (0:2) (Biling 58' - Redmond 15', Ings 42'p, Obafemi 71')

Mančester siti – Kristal Palas 2:3 (1:2) (Gundogan 27', De Brujne 85' - Šlup 33', Taunsend 35', Milivojević 51'p)

Njukasl – Fulam 0:0

Vest Hem – Votford 0:2 (0:1) (Dini 30'p, Delufe 87')

Kardif – Mančester junajted 1:5 (1:3) (Kamarasa 38'p - Rašford 3', Herera 29', Marsijal 41', Lingard 57'p i 90') Nedelja 17.00 Everton – Totenhem