Jović je postigao dva gola u remiju svog Ajntrahta, Foto: EPA

bundesliga, 16. kolo

Zanimljivi rezultati u nemačkom šampionatu

Odigrani su svi mečevi 16. kola Bundeslige.

Kolo je kao po običaju obeležio Luka Jović koji je sa dva gola doneo remi svom Ajntrahtu u meču protiv Majnca.

Keson i Jović su imali svoj mini-obračun sa po dva pogotka u ovom duelu, a upravo je golgeter Majnca doneo svom timu prednost u 10. minutu meča. Srbin je izjednačio u 31., da bi ponovo Keson u 36. minutu vratio prednost svojoj ekipi, a Jović novim pogotkom u finišu prvog dela postavio rezultat koji se nije menjao do kraja susreta.

Šampion Nemačke ekipa Bajerna je savladala u derbiju kola RB Lajpcig rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Frank Riberi u 83. minutu meča.

Šalke je na svom stadionu poražen od Bajera iz Leverkuzena sa 2:1 i tako ostao na veoma lošem 14. mestu Bundeslige. Dragović je prvi načeo tim iz Gelzenkirhena golom u 26. minutu, a prednost na 2:0 povećao je Alario u 35. Počasni gol za Šalke je delo Rajta u 45. minutu prvog poluvremena.

U ostalim mečevima Verder i Hofenhajm su podelili bodove odigravši 1:1, kao i Frajburg i Hanover identičnim rezultatom.