BEJL REŠIO KAŠIMU ZA 11 MINUTA: Vrhunska asistencija Marsela, pa kiks odbrane i jedan razorni šut za finale!
Marselo i Geret Bejl slave gol, Foto: EPA/Mahmoud Khaled

Svetsko klupsko prvenstvo

Šampion Evrope će braniti trofej svetskog klupskog prvaka

Real Madrid je očekivano pobedio Kašimu 3:1 u polufinalu Svetskog prvenstva za klubove i boriće se u finalu za trofej protiv Al Aina.

Trijumf "kraljevskom klubu" doneo je Geret Bejl koji je ostvario het-trik na ovom meču i to samo za 11 minuta.

Nije bilo lako aktuelnom prvaku Evrope da probije nezgodne Japance, ali je to uspeo u pravom momentu,u samom finišu prvog poluvremena.

Velšanin je u 44. minutu odigrao dupli pas sa Marselom, čija je asistencija zaista bila izvanredna i zatresao mrežu protivnika.

Odmah po povratku sa odmora, upisao se još dva puta u strelce u vrlo kratkom razmaku. Najpre kiks odbrane i nesporazum defanzivaca i golmana Kašime omogućavaju mu da presretne loptu, zaobiđe čuvara mreže i pošalje je u nebranjeni gol.

I onda na kraju malo i njegov razorni šut da se istakne za velikih 3:0 već u 55. minutu.

Do kraja meča su nominalni domaćini na ovom meču spasli čast pogotkom Doija u 78. minutu.

Kašima će u meču za treće mesto igrati protiv River Plejta koji je iznenađujuće izgubio od Al Aina u polufinalu.