SENZACIJA NA SVETSKOM KLUPSKOM PRVENSTVU: River Plejt ispao od tima koji nije ni šampion kontinenta!
Slavlje fudbalera Al Aina, Foto: EPA/Mahmoud Khaled

ŠOK!

Vajld-kartu za učešće u takmičenju Al Ain je dobio pošto je domaćin

Neverica u Južnoj Americi. Šampion ovog kontinenta River Plejt poražen je posle izvođenja penala u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva od Al Aina, kluba koji se takmiči samo jer je domaćin.

Fudbaleri Rivera u bedaku
Fudbaleri Rivera u bedaku foto: EPA/Mahmoud Khaled

Momci iz UAE su imali čak i prednost od 1:0, zbog neverovatnog kiksa golmana Franka Armanija, o čemu smo već pisali, a River je pogocima Borea preokrenuo na 1:2 do pre poluvremena.

Međutim, Kajo postiže izjednačujući gol u 51. minutu, da bi Gonzalo Martinez promašio penal za River u 69. minutu.

Navijači Rivera
Navijači Rivera foto: EPA/Mahmoud Khaled

Otišlo se u penale, a tamo su precizni bili svi osim Enca Pereza. Interesantno, Martinez nije bio izmenjen, ali je odlučio da ne izvodi penal u takozvanoj lutriji.

U drugom polufinalu sastaju se Real Madrid i Kašima, a taj meč je na programu u 17.30 po srednjeevropskom vremenu.