KONAČNO GOTOVA SUPERLIGAŠKA JESEN: Vučić nedovoljan Zemuncima, pobeda Vranja i Lalatovića za kraj!
FK Dinamo Vranje, Foto: Printscreen Youtube

SUperliga, odložene utakmice

Zemun je poveo u 15. minutu golom Nemanje Vučića, ali...

Objavljeno: 17:38h

Fudbaleri Dinama iz Vranja pobedili su u gostima ekipu Zemuna sa 2:1, u utakmici 21. kola Super lige Srbije.

Zemun je poveo u 15. minutu golom Nemanje Vučića, ali je Dinamo u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat. Na 1:1 je u 45. minutu izjednači Mlađan Stevanović, a vođstvo Dinamu doneo je Davor Nedeljković pogotkom u 65. minutu.

Dinamo je uspeo da sačuva prednost i sva tri boda i pored toga što je u finišu meča, od 85. minuta, igrao sa igračem manje nakon što je Nedeljković zaradio drugi žuti karton.

Dinamo je upisao treću pobedu u domaćem šampionatu, ali će jesenji deo prvenstva završiti na poslednjem mestu na tabeli sa samo 10 osvojenih bodova. Zemun je na pretposlednjem mestu sa pet bodova više.

Fudbaleri Radničkog iz Niša vezali su četvrtu pobedu u domaćoj ligi pošto su u Kruševcu savladali Napredak rezultatom 2:1.

Goste je u vođstvo doveo sjajni Nikola Drinčić u 7. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Marinković poravnao rezultat.

Ipak, prednost Nišlijama i ispostaviće se kasnije i konačan rezultat postavio je Nemrin Haskić polse asistencije Drinčića. Ovo je 12. gol u Superligi Srbije za Haskića čime se izjednačio sa Napretkovim Aleksom Vukanovićem na čelu liste strelaca. Pored golova Haskić na svom kontu ima i osam asistencija.

Mladost i Rad su u Lučanima odigrali bez golova.

Superliga, 21. kolo:

Petak

Partizan - Mačva 0:0

Radnik - OFK Bačka 3:2 (2:1) (Zlatanović 10, Stojanović 38, Danoski 51 – Mićić 15, Grabež 70)

Spartak - Voždovac 3:2 (0:2) (Obradović 62, Torbica 77, Ćalasan 90+6 - Luković 28, Zličić 42)

Vojvodina - Proleter 0:0

Čukarički - Crvena zvezda 1:2 (1:2) (Stojanović 28 - Ben 24 penal, Boaći 30)