VUČICA JEDVA PROKRENULA ĐENOVU: Lazoviću VAR poništio gol, Kolarov asistent! Milik lepoticom spasio Napoli!
Brajan Kristante i Džastin Klajvert su spasili Romu, Foto: EPA/Angelo Carconi

Serija A, 16. kolo

"Vučica" i Napolitanci su uspeli da se izvuku iz nezgodnih situacija

Objavljeno: 23:03h

Roma je uspela da preokrene protiv Đenove i stigne do izuzetno važne pobede na svom "Olimpiku" 3:2.

Dva puta su "grifoni" imali prednost i dva puta je "vučica" stizala, a onda je u drugom poluvremenu Kristante uspeo da donese vođstvo domaćem timu i to je na kraju bio gol koji je odlučio protivnika.

Golman Rome Robin Olsen napravio je kardinalnu grešku i samo još više potvrdio sumnje u njegov kvalitet kada je ispustio loptu kroz noge posle šuta zemljaka Hiljemarka, a na loptu je samo natrčao raspucani Pjontek i zakucao je u mrežu.

Izjednačenje posle slobodnog udarca donosi Federiko Facio, ali ne zadugo, jer je Hiljemark na drugoj strani posle kornera sačekao loptu na drugoj stativi i sproveo je u mrežu.

Ipak, da ne ode sa zaostatkom na poluvreme domaćin, potrudio se Džastin Klajvert na asistenciju našeg Aleksandra Kolarova.

Detalj koji je možda ključno uticao na razvoj događaja u drugom poluvremenu jeste poništeni gol našem Darku Lazoviću, ali je posle reakcije VAR-a ustanovljeno da je bio u ofsajd poziciji i tako ostao bez prvenca u ovoj sezoni.

I nekoliko minuta kasnije pomenuti Brajan Kristante na asitenciju Klajverta postiže pobednički gol za Romu.

U meču odigranom ranije, Napoli je uspeo da se izvuče protiv Kaljarija.

Očigledno je da su Napolitanci i dalje osećali posledice nesrećne eliminacije iz Lige šampiona, pa su se dosta mučili, a njihovo mučenje je prekinuo evrogolom Arkadijuš Milik.

Serija A, 16. kolo:

Inter - Udineze 1:0 Torino - Juventus 0:1

SPAL - Kjevo 0:0

Sampdorija - Parma 2:0 (Kaprari 66, Kvaljarela 69)

Fiorentina - Empoli 3:1 (Miraljas 40, Simeone 59, Dabo 78 - Krunić 24)

Frozinone - Sasuolo 0:2 (Arijaudo 44 autogol, Berardi 58)

Kaljari - Napoli 0:1 (Milik 90+1)

Roma - Đenova 3:2 (Facio 31, Klajvert 46, Kristante 60 - Pjontek 17, Hiljemark 33)