KAD JE VAŽNO, ISKOČIĆE NEKI SRBIN: Filip Kostić golom i asistencijom prekinuo Ajntrahtov niz od 2 poraza!
Filip Kostić slavi gol Ajntrahta, Foto: EPA/Armando Babani

Bundesliga, 15. kolo

Klub iz Frankfurta je tako održao korak za ekipama koje se bore za Ligu šampiona

Ajntraht igra na pogon Srba, a kada nema jednog, onda uvek iskoči drugi ili treći. Sada je u junaka izrastao Filip Kostić.

Srpski reprezentativac je golom i asistencijom doneo veoma važnu pobedu nad Bajerom iz Leverkuzena, kojom je prekinut niz od dva uzastopna poraza ekipe iz Frankfurta u Bundesligi.

Iskusni krilni fudbaler je najpre asistirao Da Košti za vodeći pogodak, a potom je izbegao ofsajd zamku u 57. minutu i sam zatresao mrežu.

Ni gol Belarabija u 65. minutu nije uneo paniku u redove domaće ekipe, tako da je upisan važan trijumf u borbi za mesta koja vode u Evropu.

Od ostalih srpskih igrača, Mijat Gaćinović je proveo skoro čitav meč na terenu, dok je Luka Jović ušao u igru u 81. minutu.

U prvom meču dana Lajpcig je bio ubedljiv protiv Majnca 4:1, te je tako ostao ispred Ajntrahta na tabeli.

Dva gola je postigao Jusuf Poulsen, a dva je dao Timo Verner, dok je jedini pogodak za goste bio delo Onisiva.

Bundesliga, 15. kolo:

Petak Nirnberg - Volfzburg 0:2

Subota Hofenhajm - Menhengladbah 0:0 Augzburg - Šalke 1:1 Fortuna - Frajburg 2:0 Hanover - Bajern 0:4 Štutgart - Herta 2:1 Dortmund - Verder 2:1

Nedelja RB Lajpcig - Majnc 4:1 (Poulsen 14, 19, Verner 74, 88 - Onisivo 38)

Ajntraht - Leverkuzen 2:1 (Da Kosta 28, Kostić 56 - Belarabi 68)