ŠAĆIRI RAZBIO JUNAJTED U NAJVEĆEM ENGLESKOM DERBIJU: Klop očitao lekciju Murinju i osvetio se za prozivke!
Junak pobede Liverpula, Foto: EPA

17. kolo premijer lige

Redsi ostali na čelu tabele

Objavljeno: 20:43h

Liverpul je na Enfildu zahvaljujući sjajnoj partiji Džedrana Šaćirija došao do velike pobede nad najvećim rivalom na Ostrvu - ekipom Mančester Junajteda. Dominacija, sjajna igra izabranika Jirgena Klopa i fudbaler rođen u Gnjilanima obeležili su pobedu Liverpula od 3:1 (1:1).

Miriše na "onu sezonu", predugo naviači Liverpula čekaju na titulu u Premijer ligi, a sudeći po ovogodišnjim partijama deluje da je Klopov tim sazereo za tako nešto.

Poveli su Redsi golom Sadija Mane u 24. minutu, posle idelanog pasa Fabinja Senegalac se majstorski snašao, da bi Junajted iz prvog ozbiljnijeg napada došao do izjednačenja. Lingard je iskoristo kisk Alisona i kaznio golmana Liverpula.

Ključan detalj u nadstavku dogodio se u 70. minutu. Klop je na teren poslao Đedrana Šaćirija, koji je samo tri minuta kasnije uz malo sreće doveo domaćina u novo vođstvo. Potpuni šok i poraz Murinjove ekipe potpisao je izuzetni Švajcarac rodom sa Kosova i Metohije.

17. KOLO PREMIJER LIGE

Subota Mančester Siti – Everton 3:1 (1:0) (Žesus 22, 50, Sterling 69 – Kalvert Levajn 65)

Hadersfild – Njukasl 0:1 (0:0) (Rondon 55)

Votford – Kardif 3:2 (2:0) (Deulofeu16, Holebas 52, Kina 68 – Hoilet 80, Rid 83)

Kristal Palas – Lester 1:0 (1:0) (Milivojević 39)

Totenhem – Barnli 1:0 (0:0) (Eriksen 90+1)

Vulverhempton – Bornmut 2:0 (1:0) (Himenez 12, Kavaleiro 90+4)

Fulam – Vest Hem 0:2 (0:2) (Snodgras 17, Antonio 29)

Sautempton – Arsenal 3:2 (2:1) (Ings 20, 44, Ostin 85 – Mihtarjan 28, 53)

Brajton – Čelsi 1:2 (0:2) (Marš 66 – Pedro 17, Azar 33)

Liverpul – Mančester Junajted 3:1