KAD JE TEŠKO INTERU I JUVEU - PENAL! Ikardi 'panenkom' za spas Nerazura, Ronaldo se lepo ophodi prema Staroj dami!
Mauro Ikardi, Foto: Reuters

SERIJA A, 16. kolo

Domaćin je do gola ipak uspeo da dođe, ali tek iz jedanaesterca u 76. minutu

Objavljeno: 22:43h

Fudbaleri Intera pobedili su večeras na svom terenu Udineze sa 1:0 u 16. kolu italijanske Serije A.

"Neroazuri" nikako nisu uspevali da probiju odbranu Udinezea, iako su gotovo sve vreme imali inicijativu.

Domaćin je do gola ipak uspeo da dođe, ali tek iz jedanaesterca u 76. minutu i to tek nakon što je sudija Rosario Abiso pregledao usporeni snimak (VAR). Strelac iz penala bio je Mauro Ikardi.

Inter je ovom pobedom smanjio zaostatak za Napolijem, te sada ima 32 boda na trećem mestu Serije A, dok je Udineze 17. sa 13.

U drugom meču dana, Juventus je slavio nad gradskim rivalom Torinom rezultatom 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Kristijano Ronaldo sa bele tačke u 70. minutu.

Na taj način, Stara dama je ostala na prvom mestu na tabeli sa velikih 11 bodova i mečem više od Napolija.