BUDI SE BAJERN, ALI BORUSIJA VLADA: Bajern razbio fenjeraša i zakucao ga za dno, Nastasićev Šalke izvukao bod
Bajern Minhen neće lako predati krunu Borusiji iz Dortmunda, Foto: EPA/David Hecker

BUNDESLIGA, 15. KOLO

Od početka meča, Bajern je stavio do znanja domaćima da je došao po bodove

Fudbaleri Bajerna su se, čini se, konačno trgli i rešili da ne predaju krunu tako lako Borusiji iz Dortmunda.

U 15. kolu, na gostovanju fenjerašu Hanoveru, Bavarci su slavili sa 4:0. Od početka meča, Bajern je stavio do znanja domaćima da je došao po bodove. Poveli su u drugom minutu golom Kimiha, a na 2:0 povisio je Alaba u 29. minutu.

Razbijanje fenjera nastavljeno je u drugom poluvremenu, a egzekutori su bili Gnabri u 53. minutu i Robert Levandovski na asistenciju Himika u 62. minutu. Posle trijumfa, Bajern zauzima treće mesto na tabeli sa 30 bodova koliko ima i drugoplasirana Borusija Mehengladbah. Na prvom mestu je i dalje Borusija Dortmund sa šest bodova viška u odnosu na najbliže pratioce.

Šalke, za koji nastupa srpski fudbaler Matija Nastasić, je uspeo da izvuče bod na gostovanju Augzburgu. Srbin je pod suspenzijom pa je propustio ovaj meč. Poveo je Augzburg preko Gregoriča u 13. minutu, a izjednačio je Kaliđuri u 52.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu Verder iz Bremena sa 2:1 u poslednjoj utakmici dana.

Borusija je povela pogotkom Paka Alkasera u 20. minutu, da bi sedam minuta kasnije Marko Rojs povisio na 2:0.

Verder je do poluvremena uspeo da smanji zaostatak preko Maksa Krusea u 35. minutu, ali to je bilo sve što su uspeli da urade do kraja susreta.

Borusija Dortmund je ovim trijumfom zadržala prvo mesto i devet bodova više od Bajern Minhena koji na drugom ima 30.