ŽESUS KONAČNO PRORADIO, SITI POJEO KARAMELE: Milivojević srušio bivšeg prvaka, Eriksen u 91. minutu izvadio Tot'nam
Gabrijel Žesus bio je noćna mora za Everton, Foto: AP/Rui Vieira

PREMIJER LIGA, 17. KOLO

Šampion Engleske je zauzeo prvo mesto na tabeli makar na jedan dan

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Everton sa 3:1 u 17. kolu Premijer lige.

Junaci Građana su dvostruki strelac Gabrijel Žesus i Leroj Sane koji je Brazilcu bio asistent kod oba gola. Treći pogodak postigao je Rahim Sterling. Zahvaljujući ovom trijumfu, šampion Engleske je zauzeo prvo mesto na tabeli makar na jedan dan pošto drugoplasirani Liverpul u nedelju dočekuje Mančester junajted.

Mančester Siti je poveo u 22. minutu, Sane je odlično proigrao Žezusa koji je sa leve strane utrčao u kazneni prostor protivnika i savladao Džordana Pikforda. To je bio prvi Brazilčev gol posle 487 minuta posta. Akciju za dupliranje prednosti ponovo su sproveli isti akteri.

Odličan centaršut je uputio Sane, a Žesusu nije bilo teško da još jednom savlada golmana Evertona u 50. minutu. U nastavku duela, Everton je izveo lepu akciju koja je donela izjednačenje u 65. minutu, a strelac je bio Dominik Kalvert-Luin. Konačan rezultat je postavio Rahim Sterling posle centaršuta Fernandinja u 69. minutu.

U drugom terminu odigrano je čak pet mečeva, a najinteresantniji dogodio se u Londonu, gde je Kristal Palas golom Luke Milivojevića iz prvog poluvremena slavio nad Lester Sitijem rezultatom 1:0.

Totenhem se zamalo oprostio od trke za titulu, ali je golom Kristijana Eriksena na asistenciju Harija Kejna u 91. minutu savladao davljenika Barnli 1:0.

Još veću pobedu zabeležio je Votford sa 3:2 protiv Kardifa, umalo ispustivši tri gola prednosti na svom terenu.

U poslednjem meču dana, Vest Hem je sa 2:0 golovima Roberta Snodgrasa i Majkla Antonija iz prvih 30 minuta ostvario trijumf nad Fulamom, kome izgleda da spasa neće biti, čak i posle smene trenera Slaviše Jokanovića...

Premijer liga, 17. kolo

Mančester Siti - Everton 3:1 (1:0) (Žezus 22' i 50', Sterling 69' - Kalvert-Luin 65')

K. Palas – Lester 1:0 (1:0) (Milivojević 39)

Hadersfild – Njukasl 0:1 (0:0) (Rondon 55)

Totenhem – Barnli 1:0 (1:0) (Eriksen 90+1)

Votford – Kardif 3:2 (1:0) (Deulofeu 16, Holebas 52, Kina 68 – Ojle 80, 83)

Vulvs – Bornmut 2:0 (1:0) (Himenez 12, Kavaleiro 90+4)

Fulam - Vest Hem 0:2 (0:2) (Snodgras 17, Antonio 29)

14.30 Brajton - Čelsi 14.30 Sautempton - Arsenal 17.00 Liverpul - Mančester junajted