ELIMINACIJA KOJA NE BOLI: Hrabrost je jača od milijardi, a fudbala se na Marakani niko nije pošteno naigrao!
Fudbaleri Crvene zvezde završili su učešće u Ligi šampiona, Foto: Reuter

liga šampiona, 6. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 23:22h

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su sa 4:1 od ekipe PSŽ-a u okviru 6. kola Lige šampiona.

Hrabra Zvezda nije razočarala, jeste poražena, ali da se gleda samo igra u drugom poluvremenu svih mečeva, evropsko proleće bi bila realnost za srpskog šampiona.

Kao po pravilu, ekipa Crvene zvezde je primila gol u uvodnoj fazi meča koji je u mnogome odlučio dalji tok meča.

Nesvirani faul nad Pavkovim, zatim kontra nezaustavljivog Mbapea koji lako prolazi pored Stojkovića i asistira Kavaniju kao na tacni za 0:1 u 9. minutu meča.

Nastavak je malo opustio uplašene igrače srpskog šampiona pa su zaigrali malo ofanzivnije i imali period kada su napadali gol Đanluiđija Bufona. Ben je mogao da poravna rezultat odmah nakon gola, ali njegova lopta odlazi preko gola, iako se činilo da je tamnoputi napadač bio u ofsajdu, škotski sudija i njegovi pomoćnici nisu prekidali igru.

Verati je zapretio u 23. minutu igre, a Milan Borjan sigurno reaguje i bez problema hvata loptu.

Onda je na scenu stupio Nejmar koji se bukvalno prošetao kroz odbranu crveno-belih bacivši nekoliko igrača na zemlju, kao i Borjana, pa mu nije bilo teško da pogodi mrežu za 2:0. Filip Stojković je definitivno promašaj Milojevića, pokazalo se da on i pozicija štopera ne mogu da idu u paketu.

U sledećem napadu vrlo lako je moglo da bude 0:3. Brzina Mbapea i nemogućnost da se zaustavi ovaj tinejdžer je umalo dovelo do toga da Borjan još jednom izvadi loptu iz gola, ali ovaj put samo spoljni deo mreže.

Nastavak je doneo i prvu veliku šansu za crveno-bele, Simić je sjajno proigrao Marina koji u okretu loše zahvata loptu koja odlazi u gol aut. Nakon toga Gobeljić je lepo prošao po desnoj strani i uposlio Bena koji ne uspeva da šutira na gol Bufona.

Ludačka ofanziva crveno-belih, Marin, pa Simić, pa opet Marin... nije donelo rezultata ništa od toga, a onda na scenu stupa Marko Gobeljić koji savršenim udarcem otvorenim stopalom pogađa mrežu Bufona za najveći gol u svojoj karijeri i smanjenje rezultata na 1:2 kao i erupciju oduševljenja na Marakani i tračak nade.

Milojević je u finišu ubacivanjem Boaćija i Ebisilija pokušao da ubrza ritam i izvuče remi, ali Markinjos je u 73. minutu golom glavom postigao i treći gol za svoju ekipu i stavi tačku na ovaj meč.

Poslednjih 15-ak minuta nisu doneli preterano uzbudljiv fudbal, Mbape je postigao gol za 4:1 u nadoknadi meča i overio prolaz dalje.

PSŽ je ostvario ono po šta je i došao, tim srpskog šampiona nije razočarao pun stadion, tako da za svakog ponešto na kraju ove odiseje.

Dalje idu Livepul i PSŽ, a nijedni ni drugi se nisu naigrali fudbala na Marakani, dok će Napoli pomalo nezasluženo svoj put nastaviti u Ligi Evrope.

Crveno-beli su opet dobili svoje ime, a Evropa može da bude srećna što se jedan ovakav velikan na velika vrata vratio među najkvalitetnije timove.

Zvezda je pokazala ne da nije zalutala u Ligu šampiona, nego da je bilo malo više iskustva i manje početničkih grešaka, napravila bi pravi ršum po ovom takmičenju što je pokazala i u ovim mečevima gde je razočarala samo u Parizu i donekle na Enfildu...

Kraj meča: C. Zvezda - PSŽ 1:4

91. minut - GOOOL: Mbape se upisao u listu strelaca za 1:4

86. minut - Umesto Marka Marina u igri je Dejan Joveljić

73. minut - GOOOL: Di Marija je izveo prekid, a Markinjos sjajnim skokom povećava prednost na 1:3

71. minut - Boaći i Ebisilio su na terenu, izašli su Pavkov i Simić

69. minut - Slobodan udarac za crveno-bele, Marko Marin je izveo prekid, ali Jovančić šutira visoko preko prečke

67. minut - Šutira Kavani glavom preko gola, odlična prilika za urugvajskog napadača

64. minut - Pokušao je Mbape, siguran Borjan

56. minut - GOOOOL: Evo ga! Marko Gobeljić je strelac - 1:2 na Marakani! Sjajan udarac Zvezdinog univerzalca za veliku radost na Marakani i novu nadu!

55. minut - Ludačka ofanziva Zvezde, Simić je imao sjajnu priliku za gol, hteo da bude nesebičan i uposli Pavkova, ali ništa od toga. U nastavku je i Marin mogao da pogodi mrežu Bufona i na kraju ništa od svega toga

55. minut - Dobra lopta Stojkovića, Ben je bio blizu lopte, a da je samo malo skrenuo to bi bio siguran pogodak.

54. minut - Period malo bolje igre srpskog šampiona, Gobeljić je trenutno najraspoloženiji igrač crveno-belog tima

52. minut - Marin pokušava iz okreta, dobra šansa za crveno-bele, ali ništa od promene rezultata.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45. minut - Poluvreme: C.Zvezda - PSŽ 0:2 (Mbape 9', Nejmar 40')

42. minut - Rasformirano deluje crveno-beli tim u ovim momentima, Mbape je mogao da postigne gol i završi ovaj meč, ali lopta pogađa spoljni deo mreže

40. minut - GOOOL: Nejmar se prošetao kroz Zvezdinu odbranu, Stojković definitivno ne može da igra štopera - 0:2

35. minut - Salah je postigao gol za Liverpul protiv Napolija - rezultat koji ne ide Zvezdi u prilog

28. minut - Pavkov je dobio žuti karton, prvi na meču

24. minut - Pokušaj Veratija, sigurno reaguje Milan Borjan

17. minut - Opustili su se izabranici Vladana Milojevića i pokušavaju da ugroze gol Bufona

15. minut - Gužva u šesnaestercu domaćeg tima, Stojković otklanja opasnost

13. minut - Jovančić za Bena koji sasvim solidno šutira iako je bio na ivici ofsajda, ostaje 0:1

9. minut - GOOOL: Pavkov pada na polovini terena, Mbape je pokazao svoju brzinu pretrčavši Stojkovića i sjajno asistirao za Kavanija koji smešta loptu u praznu mrežu

4. minut - Mbape je pao, sudija nije naseo na njegov pad u šesnaestercu

2. minut - Prvi korner za ekipu PSŽ-a

21:00 - Meč je počeo

20:55 - Veličanstvena koreografija Delija

Parola navijača sa severne tribine
Parola navijača sa severne tribine foto: Espreso.co.rs

20:50 - Stigao je i Novak Đoković u ložu stadiona "Rajko Mitić"

20:30 - Zagrevanje pred početak meča:

19:50 - Sastavi oba kluba:

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić - Čaušić, Jovančić - Ben, Marin, Simić - Pavkov.

Pari Sen Žermen: Bufon - Kerer, Tijago Silva, Kimpembe, Bernat - Di Marija, Verati, Markinjos, Nejmar - Mbape,

19:30 - Sve je veća gužva u Ljutice Bogdana

19:15 - Navijači PSŽ-a su već u svom "kavezu". Okačili su zastavu i mirno provode vreme do početka meča

18:00 - Ogromna gužva je ka svim prilazima Marakani, a evo nekoliko fotografija direktno sa Autokomande. Pljeskavice, šalovi, zastave i sve ostalo za navijače koji polako pristižu na utakmicu

Navijački rekviziti za navijače
Navijački rekviziti za navijače foto: Espreso.co.rs
Pljeskavice na otvorenom
Pljeskavice na otvorenom foto: Espreso.co.rs
Gužva na Autokomandi
Gužva na Autokomandi foto: Espreso.co.rs

17:30 - Na Marakani odjekuje himna Lige šampiona, kao generalna proba pred početak meča: