MENŠ OPET DRUGI, ŠTUTGART I HANOVER TONU: Borusija razbila Švabe, podela plena u Majncu!
Duel Majnca i Hanovera, Foto: AP

BUNDESLIGA, 14. kolo

Borusija Menhegladbah je u poslednjoj utakmici 14. kola Bundeslige savladala Štutgart rezultatom 3:0.

Fudbaleri Borusije Menhengladbah vratili su se na drugu poziciju na tabeli nakon trijumfa nad "švabama". Domaćin je otpor rivala slomio u drugom delu drugog poluvremena, a načeo ga je Rafael u 69. minutu. Nojhaus je u 77. rešio pitanje pobednika, da bi Benžaman Pavar autogolom u finišu postavio konačan rezultat - 3:0.

Borusija je sada druga sa 29 bodova, dva više od trećeplasiranog Bajerna, a sedam manje od imenjaka iz Dortmunda, dok je Štutgart u zoni ispadanja sa 11.

Fudbaleri Majnca i Hanovera odigrali su nerešeno 1:1, ranije ovog dana.

Majnc je deseti na tabeli nemačkog šampionata sa 19 bodova, dok je Hanover na pretposlednjem mestu sa deset.

Hanover je poveo u 12. minutu golom Hendrika Vejdanta, a izjednačenje i bod Majncu doneo je Danijel Brosinski u 89. minutu.

Fudbaleri Majnca u narednom kolu gostuju Lajpcigu, dok Hanover dočekuje Bajern Minhen.

Bundesliga, 14. kolo

Petak

Verder - Fortuna Dizeldorf 3:1 (1:1) (Mevald 20, Harnik 71, Sardžent 78 - Lukebakio 43pen)

Leverkuzen - Augsburg 1:0 (0:0) (Alario 75)

Bajern - Nirnberg 3:0 (2:0) (Levandovski 9, 27, Riberi 56)

Šalke - Dortmund 1:2 (0:1) (Kaliđuri 61p - Dilejni 7, Sančo 74)

Frajburg - RB Lajpcig 3:0 (2:0) (Petersen 12, Valdšmit 45, Franc 52)

Volfsburg - Hofenhajm 2:2 (2:1) (Bičakčić ag 28, Ginček 31 - Belfodil 4, Kramarić 71)

Herta - Ajntraht 1:0 (1:0) (Grujić 40)

Majnc - Hanover 1:1 (0:1) (Brosinski 89 - Vejdant 13)

Menhengladbah - Štutgart 3:0 (0:0) (Rafael 69, Nojhaus 77, Pavar 84ag)