SL: Radnički se ozbiljno zainatio, Lučanci produbili kanal Zemuncima, Voždovac i Radnik slavili, nule na kraju dana
Superliga Srbije, Foto: Filip Plavčić

superliga, 20. kolo

Slavio je i Radnik iz Surdulice na gostovanju u Šapcu rezultatom 2:1

Odigrane su još četiri utakmice 20. kola Superlige Srbije.

Radnički je u Nišu sa 3:0 nadigrao subotički Spartak i tako osigurao drugu poziciju na kraju polusezone

Aleksandar Stanisavljević doveo je domaći sastav u vođstvo u osmom minutu. Petar Grbić je udvostručio prednost Nišlija u devetom minutu nastavka, a konačan rezulta postavljen je pet minuta pre kraja susreta kada je sopstvenu mrežu pogodio Nemanja Tekijaški.

Fudbaleri Radničkog iz Niša
Fudbaleri Radničkog iz Niša foto: Starsport©

Lučanska Mladost je porazila Zemun takođe sa 0:3 na stadionu u Gornjoj Varoši. Golove za goste iz Lučana u prvom poluvremenu postigli su Vladimir Radivojević u 32. minutu, Predrag Pavlović iz jedanaesterca u 45. minutu. Autogolom iskusnog Branislava Trajkovića postavljen je konačan rezultat u samom finišu.

Fudbaleri Mladosti iz Lučana
Fudbaleri Mladosti iz Lučana foto: Fonet/aleksandar Koković

Voždovac je savladao Dinamo iz Vranja sa 2:1. Alen Mašović je bio strelac oba gola za zmajeve u 39. i 74. minutu. Utešni gol za Dinamo delo je Željka Dimitrova u 75. minutu.

Slavio je i Radnik iz Surdulice na gostovanju u Šapcu rezultatom 2:1.

Sva tri gola viđena su do 29. minuta. Mačva je povela preko Miloša Adamovića u 15. minutu, ali su Igor Zlatanović u 23. i Milan Stojanović šest minuta kasnije doneli preokret i trijumf gostima. Mačva je od drugog minuta igrala sa desetoricom igrača zbog isključenja Nenada Jovanovića.

Radnik Surduluca
Radnik Surduluca foto: Starsport©

U poslednja tri meča dana, Partizan je sa 3:0 slavio nad Radom, dok su bez golova odigrali Bačka i Vojvodina, odnosno Proleter i Čukarički.