EKSPLOZIJA ODUŠEVLJENJA U LONDONU: Šampion je pao, Luiz i Kante za prvi poraz Sitija u sezoni!
Radost na Stamford Bridžu, Foto: AP

Premijer liga, 16. kolo:

Liverpul i Klop slave pobedu Plavaca

Objavljeno: 20:54h

Fudbalri Čelsija savladali su Manečster Siti sa 2:0 u derbiju 16. kola Premijer lige i tako Građanima naneli prvi poraz u sezoni.

Ovim porazom Građana Liverpul se osamio na liderskoj poziciji Premijer lige.

Siti je kontrolisao igru u prvom poluvremenu, ali nedostajala je završnica. Za propuštene prilike Sterlinga i Sanea stigla je kazna u finišu prvog poluvremena, a prednost je domaćinu doneo Engolo Kante.

David Luiz je u 78. minutu stavio tačku na pobedu Plavaca, maestralno je skočio posle kornera sa leve strane i pogodio dalji ugao gola Edersona.

Bornmut – Liverpul 0:4 (0:1) (Salah 25, 48, 77, Kuk 68pen)

Arsenal – Hadersfild 1:0 (0:0) (Toreira 83)

Barnli – Brajton 1:0 (1:0) (Tarkovski 40)

Kardif – Sautempton 1:0 (0:0) (Paterson 74)

Mančester junajted – Fulam 4:1 (3:0) (Jang 13, Mata 28, Lukaku 42, Rašford 82 – Kamara p. 67)

Vest Hem – Kristal Palas 3:2 (0:1) (Snodgras 48, Ćićarito 62, Anderson 65 – MekArtur 6, Šlup 76)

Čelsi – Mančester siti 2:0 (1:0) (Kante 45, Luiz 78)