ČUDO OD DETETA VODI DORTMUND DO TITULE: Bajern konačno u svom stilu, Lajpcig razbijen u Frajburgu!
Slavlje Milionera, Foto: EPA

Bundesliga, 14. kolo:

Milioneri nastavljaju da briljiraju, Bajern na pogon Le

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Šalke u Gelzenkirhenu sa 2:1, u 14. kolu Bundeslige i tako praktično obezbedili jesenju titulu. Heroj utakmice bio je mladi Džejdon Sančo.

Momak koji je apsolutni hit ove sezone, nastavio je da potvrđuje da se radi o budućoj zvezdi svetskog fudbala.

Tomas Dilejni je doveo Dortumd u vođstvo, da bi Danijel Kaliđuri sa bele tačke poravnao rezulat. Petu vezanu pobedu Borusiji je obezbedio supertalentovani Sančo posle lepe akcije Milionera.

Aktuelni šampion Bajern je konačno odigrao jedan rutinski meč i stigao do ubedljive pobede nad Nirnbergom rezultatom 3:0. Levandovski je sa dva gola u prvom poluvremenu trasirao put do pobede, da bi Riberi u 56. minutu stavio tačku na pobedu Bavaraca.

Petak

Verder Bremen – Fortuna Dizeldorf 3:1 (1:1) (Movald 20, Harnik 71, Sargent 78 – Lukebakio 43 penal)

Bajer Leverkuzen – Augzburg 1:0 (0:0) (Alario 75)

Bajern Minhen – Nirnberg 3:0 (2:0) (Levandovski 9, 27, Riberi 56)

Frajburg – RB Lajpcig 3:0 (2:0) (Petersen 12, Valdšmit 45+2, Franc 52)

Šalke – Borusija Dortmund 1:2 (0:1) (Kaliđuri p. 61 – Dilejni 7, Sančo 74)

Volfzburg – Hofenhajm 2:2 (2:1) (Bičakčić a.g. 28, Gincek 31 – Belfodil 4, Kramarić 71)