Zvezda razmontirala Napredak: Tri komada - jasna poruka za Parižane!
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Napretka, Foto: Starsport©

superliga, 20. kolo

Sva dešavanja sa današnjeg meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 21:35h

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su sa 3:0 ekipu Napretka u okviru 20. kola Superlige Srbije.

Ekipa Vladana Milojevića rutinski je odradila posao na Marakani i ubedljivo trijumfovala u derbiju ovog kola.

Simić je golom sa ivice kaznenog prostora u 13. minutu načeo tim Milorada Kosanovića, a do poluvremena je prednost mogla da bude i ubedljivija da su Pavkov i Ebisilio bili malo prisebniji.

Veljko Simić proslavlja gol
Veljko Simić proslavlja gol foto: Starsport©

U nastavku se na drugi gol crveno-belih čekalo do 60. minuta kada je posle kornera Veškovac skrenuo loptu u svoju mrežu, a dvadeset minuta kasnije je Ben postigao svoj 16 gol u svim takmičenjima i postavio konačnih 3:0 za Zvezdu.

Ovo je 18. pobeda srpskog šampiona, dok je Napredak 'pao' posle deset mečeva bez poraza u Superligi.

Sva dešavanja sa današnjeg meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

90. - Kraj meča: Zvezda - Napredak 3:0

80' - GOOOL: Rodić je oduzeo loptu i uposlio Bena, koji je odlično šutirao, lopta se odbila od stative i završila iza leđa Petrovića. Ovo je deveti gol omalenog napadača sa Komorskih ostrva.

60' - GOOOL: Veškovac pogađa svoju mrežu za 2:0

60' - Raspoloženi Simić je imao priliku da postigne i drugi pogodak, ali brani Petrović

51' - Vulić je pokušao iz slobodnog udarca, ali je pogodio Ebisilija direktno u glavu

Poluvreme: Zvezda - Napredak 1:0

44' - Alivodić preti udarcem po zemlji, ali ništa od izjednačenja

43' - Ebisilo pogađa prečku iz slobodnog udarca

33' - Odlična situacija za Ebisilija koji šalje loptu preko gola

17' - Pavkov je dobro prodrmao prečku posle centaršuta Bena

17' - Ben je imao sjajnu priliku da odmah poveća prednost na 2:0, ali Marinković ga je izblokirao

13' - GOOOL: Veljko Simić postiže novi gol! Udarac sa 16 metara i loša reakcija Petrovića za 1:0

5' - Ben je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi daleko preko gola

19:00 - Meč je počeo

18:00 - Sastavi za ovaj susret:

C. Zvezda: Popović - Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić - Jovančić, Krstičić - Ben, Ebesilio,Simić - Pavkov

Napredak: Ni. Petrović - Boranijašević, Veškovac, Marinković, Ne. Petrović - Baha, Kostić - N'Diaje, Vulić, Vukanović - Alivodić