Kalinićev stomak načeo Alaves za kraj njihovih snova, Selta potopila Žutu podmornicu, Mesi rešio gradski derbi!
Nikola Kalinić slavi gol protiv Alavesa, Foto: Reuters

PRIMERA, 15. kolo

Iznenađenje sezone ostalo je kratkih rukava u Madridu

Fudbaleri Atletika pobedili su danas Alaves sa 3:0, u 15. kolu španske Primere.

Strelci u Madridu su bili Nikola Kalinić u 25. minutu stomakom (ne šalimo se, stvarno ga je dao stomakom), Antoan Grizman u 82. i Rodri u 88. minutu.

Srpski fudbaler Darko Brašanac bio je na klupi ekipe Alavesa i nije ulazio u igru.

Atletiko ima 28 bodova, koliko i vodeća Barselona uz utakmicu manje. Iza je Sevilja sa 27. Alaves je odlično počeo sezonu, ali je sada u rezultatskoj krizi pošto nema pobedu u tri vezane utakmice.

Nalazi se na četvrtom mestu na tabeli sa 24 boda, jednim više od petoplasiranog Real Madrida koji ima utakmicu manje.

Fudbaleri Selte
Fudbaleri Selte foto: EPA

Fudbaleri Selte pobedili su na gostujućem terenu Viljareal sa 3:2, u utakmici 15. kola španskog prvenstva.

Selta je povela golom Brajsa Mendesa u 44. minutu, a prednost je udvostručio Okaj Jokušlu u 49. Treći gol postigao je Maksimilijano Gomes u 51. minutu.

Posle toga, dva gola za Viljareal postigao je Karlos Baka, u 83. i 87. minutu.

Selta je ostvarila drugu uzastopnu pobedu, ukupno petu i zauzima 10. mesto na tabeli sa 20 bodova. Viljareal je pretrpeo sedmi poraz, a drugi uzastopni i nalazi se na 17. mestu sa 14 bodova. U narednom kolu Selta čeka Leganes, dok Viljareal gostuje Ueski.

Fudbaleri Barselona pobedili su Espanjol sa 4:0 u 15. kolu La Lige.

Mesi je mrežu Espanjola načeo u 17. minutu kada je fenomenalno izveo slobodan udarac. Nije se dugo čekalo na drugi pogodak. Argentinac je ovoga puta bio u ulozi asistenta, a prelep gol postigao Usmana Dembele

Dembele je u 45. minutu poslao loptu u prostor Suaresu, a Urugvajac je još jednom pokazao koliko je snalažljiv napadač. U nastavku viđen je još jedan pogodak. Strelac je bio Mesi, koji je u 65. minutu, ponovo iz slobodnog udarca, savladao Lopesa.

Primera, 15. kolo:

Petak

Leganes – Hetafe 1:1 (0:1) (Nijom 64 – Kabrera 39)

Atletiko Madrid – Alaves 3:0 (1:0) (Kalinić 25, Grizman 82, Rodri 87)

Valensija – Sevilja 1:1 (0:0) (Dijakabi 93 -- Sarabija 55)

Viljareal – Selta Vigo 2:3 (0:1) (Baka 83, 87 - Mendes 44, Jokuslu 49, Gomes 51)

Espanjol – Barselona 0:4 (0:3) (Mesi 17, 65, Dembele 26, Suares 45)

12.00 Eibar – Levante 16.15 Ueska – Real Madrid 18.30 Sosijedad – Valjadolid 20.45 Betis – Rajo Valjekano