SL: Nišlije čuvaju drugo mesto, Radnik odradio Rad, Čukarički ubedljiv na Brdu!
Superliga Srbije, 19. kolo, Foto: Filip Plavčić

superliga, 19. kolo

Interesantno veče u srpskom fudbalu

Objavljeno: 21:03h

Odigrani su svi mečevi vanrednog 19. kolo domaćeg fudbalskog prvenstva.

Radnički i dalje čuva drugu poziciju, pošto je minimalnim rezultatom slavio protiv Voždovca u gostima. Jedini gol postigao je Stanisavljević u 63. minutu iz penala, a posao je ”Realu sa Nišave” bio olakšan, jer su ”zmajevi” od 58. minuta igrali bez isključenog Marka Ilića.

Nišlije su zabeležile novu pobedu
Nišlije su zabeležile novu pobedu foto: Beta/Saša Đorđević

Kruševljani su sačuvali oreol nepobedivosti na još jednom meču, pa je sada niz produžen na 12. utakmica. Međutim, ”čarapani” nikako ne mogu da budu zadovoljni ishodom meča sa Proleterom, pošto su vodili sa 1:0, golom Vulića iz penala i igrali sa čovekom više, isključen je Ćuković pre 30. minuta, ali je Proleter golom Tanasina u 58. minutu stigao do važnog boda.

Fudbaleri Napretka iz Kruševca
Fudbaleri Napretka iz Kruševca foto: Starsport©

Mladost nije imala problema sa Vranjancima, slavili su ”dragačevci” sa 2:0, a gosti su od 35. minuta igrali bez isključenog Gašića, koji je skrivio jedanaesterac. Jedan gol bio je dovoljan Radniku da pobedi ”građevinare” u Surdulici, pa Rad ostaje na pretposlednjem mestu na tabeli, a bez pobede je već na 11 utakmica.

Fudbaleri Mladosti zabeležili su novu pobedu
Fudbaleri Mladosti zabeležili su novu pobedu foto: Starsport©

Čukarički je bio ubedljiv protiv Bačke, Mudrinski je postigao nova dva gola, a iznenađenje se dogodilo u Novom Sadu, gde su Vojvodina i Mačva remirizali 1:1. Novosađani su vodili golom Arsića od 27. minuta, ali sat vremena igre kasnije, u 87. minutu, poravnao je Jovanović.

Fudbaleri Čukaričkog su slavili na Brdu
Fudbaleri Čukaričkog su slavili na Brdu foto: Starsport©

Superliga, 19. kolo:

Napredak – Proleter 1:1 (1:0) Vulić 40'(pen) – Tanasin 58’

Čukarički – Bačka 3:0 (1:0) Mudrinski 27’, 53’, Kajević 51’

Voždovac – Radnički 0:1 (0:0) Stanisavljević 63’ (pen)

Mladost – Dinamo 2:0 (1:0) Pejović 35'(pen), Radivojević 75’

Vojvodina – Mačva 1:1 (1:0) Arsić 27’ – Jovanović 87’

Radnik – Rad 1:0 (1:0) Pantelić 37’

Spartak ŽK – Crvena zvezda 1:3 (0:2) Čečarić 90+1’ – Gobeljić 36’, Ben 41'(pen), 69’