Zvezda prva overila renovirani stadion u Subotici: Ben u formi karijere, Borjan zabrinuo navijače pred PSŽ!
El Fardu Ben je postigao dva gola u pobedi svog tima, Foto: Starsport©

Superliga Srbije, 19. kolo

Sva dešavanja na meču u Subotici mogli ste da pratite u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 17:54h

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak u Subotici rezultatom 3:1 i tako nastavili sa sjajnim partijama ove sezone.

Poveli su izabranici Vladana Milojevića u 36. minutu golom Gobeljića, a već četiri minuta kasnije bilo je 2:0 golom Bena sa bele tačke posle faula nad Pavkovim.

To je bio i konačan rezultat prvog poluvremena, da bi u nastavku crveno-beli ostali bez Milana Borjana koji se povredio pri doskoku posle jednog duela u šesnaestercu.

Ben je svojim drugim golom na meču u 69. minutu povećao prednost na 0:3 posle asistencije Simića.

Čečarić je u nadoknadi uspeo da postigne počasni gol za svoju ekipu za konačnih 1:3.

Crveno-beli sada imaju velikih 53 poena i ubedljivo su prvi, dok su Subotičani na svega 16 bodova posle 19 odigranih kola u Superligi.

Sva dešavanja na meču u Subotici mogli ste da pratite u "lajv blogu" na Espresu.

Kraj utakmice: Spartak - Zvezda 1:3

90. minut - GOOOL: Čečarić postiže počasni gol za Spartak

73. minut - Velika prilika za Subotičane, prečka je bila saveznik Zorana Popovića

69. minut - GOOOL: Ben ponovo pogađa mrežu, ovoga puta na asistenciju Simića

55. minut - Umesto Borjana na terenu je Zoran Popović

52. minut - Borjan je nezgodno pao posle jednog skoka i ostao da leži na travi, ne bi trebalo da bude nešto ozbiljnije

46. minut - Nastavljen je susret na severu Srbije

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Spartak - Crvena zvezda 0:2.

41. minut - GOOOL! Sada prečka i stativa nisu sprečile Bena da postigne gol sa penala i duplira vođstvo Zvezde.

40. minut - PENAL! Sudija Danilo Grujić pokazuje na "belu tačku" posle duela Pavkova i Ćalasana u šesnaestercu prilikom kornera. Sa dve ruke je držao defanzivac Spartaka napadača Zvezde koji je pao.

36. minut - GOOOL! Crvena zvezda stiže do vođstva, a strelac je Marko Gobeljić. Odlično se ubacio iz drugog plana i zatresao mrežu Spartaka.

25. minut - Ponovo se zatresao okvir gola Spartaka i ponovo ga je pogodio Ben. Sada je napadač sa Komora umalo slomio prečku.

24. minut - Nova velika šansa za Zvezdu, bio je u prilici Čaušić koji je na jedini način na koji je mogao, petom, pokušao da savlada golmana Spartaka, ali ovaj kranjim naporom brani mrežu.

23. minut - Sada prilika na drugoj strani i to veoma dobra. Vukčević je ubacio loptu po desnoj strani za Dunđerskog koji iz trka šutira, ali lopta odlazi preko gola.

11. minut - Nema prilika ni na jednoj strani u dosadašnjem delu meča. Uglavnom se igra između dva šesnaesterca, Subotičani uopšte ne deluju kao da žele da se brane.

1.minut - Definitivno je Milojević odlučio da eksperimentiše u Subotici, pa je na mesto štopera uz Degeneka stavio Filipa Stojkovića.

16.00 - Uoči početka utakmice bivšem igraču Crvene zvezde Stefanu Miloševiću je uručena plaketa zbog 100 nastupa u dresu subotičkog kluba.

15.00 - Poznati su sastavi obe ekipe za ovaj susret, a trener gostiju je iznenadio pošto je u postavi od štopera samo Degenek, a nema ni Savića, ni Babića, ni Sumaile.

Spartak: Ostojić, Dunđerski, Ćalasan, Kerkez, Vukčević, Šimura, Glavčić, Milošević, Čečarić, Čou, Obradović.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Gobeljić, Degenek, Hajdin, Jovančić, Čaušić, Ben, Marin, Simić, Pavkov.