BILBAO JE NA KOLENIMA: Levante razbio Atletik i poslao ga u zonu ispadanja!
Bilbao u zoni ispadanja, Foto: EPA

LaLiga, 14. kolo:

Očajna forma za Baske

Objavljeno: 23:07h

Fudbaleri Levantea ubedljivo su savladali Atletik Bilbao 3:0 (1:0), u poslednjem meču 14. kola španske Priemre.

Levante je poveo u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena pogotkom Ćeme, a domaći su dotukli Bilbao sredinom drugog poluvremena pogocima Kampanje i Rohera u razmaku od deset minuta.

Tim iz Valensije je prekinuo niz od tri meča bez pobede i izjednačio se sa Đironom na deobi šeste pozicije, koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. S druge strane, Bilbao je nastavio da posrće, a trećim porazom u poslednja četiri kola ostao je u zoni ispadanja. U sledećem kolu Levante gostuje Eibaru, dok Bilbao čeka Đironu.

Petak:

Rajo Valjekano – Eibar 1:0 (0:0) (Embarba 53)

Subota:

Selta Vigo – Ueska 2:0 (1:0) (Aspas 38, 77)

Valjadolid – Leganes 2:4 (0:2) (Toni 50, Unal 90+4 – Siovas 11, Oskar 42, Kariljo 66, 75) Hetafe – Espanjol 3:0 (0:0) (Molina 55, Mata 65, Antuneš 80) Real – Valensija 2:0 (1:0) (Vas 8 autogol, Vaskez 83)

Nedelja: Betis – Real Sosijedad 1:0 (1:0) (Žunior 33)

Đirona – Atletiko Madrid 1:1 (1:0) (Stuani 45+2 – Dijego Kosta 82)

Barselona - Viljareal 2:0 (1:0) (Pike 36, Alena 87)

Alaves - Sevilja 1:1 (1:0) (Joni 37 - Ben Jeder 78)