NAPOLI JE ZABORAVLJEN, ZVEZDA JESENJI PRVAK: Blickrig u prvom poluvremenu, Ebesilio i Ben oduvali Zmajeve!
Pavkov i Ben, Foto: Starsport©

18. kolo

Sva dešavanja sa meča možete da pratite uz naš lajv-blog...

Objavljeno: 20:33h

Crvena zvezda je slavila nad Voždovcem na Marakani u okviru 18. kola Superlige rezultatom 2:0 i na taj način obezbedila titulu jesenjeg prvaka Srbije.

Oba pogotka pala su u razmaku od četiri minuta, od 28. do 32. minuta prvog poluvremena, a postigli su ih Lorenco Ebesilio i El Fardu Ben.

1 / 13 Foto: Starsport©

Bio je ovo odličan način za crveno-bele da se brzo vrate na kolosek posle dva ne preterano dobra rezultata, dok su Zmajevi nastali da tonu ka dnu tabele gde ih čeka grčevita borba za opstanak, iako su promenili trenera, jer je klub preuzeo Dragan Aničić.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz naš lajv-blog...

80' Mirno drugo poluvreme na Marakani.

65' Stuparević je pobegao odbrani crveno-belih posle dobrog pasa Zličića, ali je odlično intervenisao Borjan. Već druga njegova fantastična odbrana na meču.

56' Šut Lorenca Ebesilija iz daljine, lak posao za Ilića.

46' Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME! Crveno-beli su iskoristili svoje šanse, iako je i Voždovac napadao.

39' Sjajna odbrana Milana Borjana, u šansi je bio Miloš Mihajlov, bivši igrač Partizana i momak koji je pre dve godine na Đurđevdan bio najbolji pojedinac, kada je Voždovac pobedio Zvezdu. Naravno, šutirao je glavom, posle centaršuta Andrije Lukovića, bivšeg igrača Zvezde.

32' GOOOOOOOOOOL! El Fardu Ben strelac pogotka za 2:0. Asistirao mu je Milan Pavkov, koji je lepo spustio loptu za reprezentativca Zelenortskih ostrva.

28' GOOOOOOOOOOL! GLorenco Ebesilio postiže gol glavom, što nije baš svojstveno za njega. Posle tri dobre prilike, jedna lopta je ušla u mrežu raspoloženog golmana gostiju. Pavkov je centrirao, Gobeljić preglavio, a Ebesilio sjajno reagovao.

22' Odlična šansa za Bena posle pravog karambola u šesnaestercu Voždovca. Odlična intervencija Ilića.

Ben i golman Ilić
Ben i golman Ilić foto: Starsport©

20' Interesantan slogan Delija posvećen Crnogorcima.

Delije
Delije foto: FK Crvena zvezda

14' Lorenco Ebesilio imao je priliku iz slobodnog udarca sa 30-ak metara. Pogodio je samo živi zid.

11' Velika šansa za Pavkova pošto je dobio loptu od Bena, ali je mladi golman Ilić sjajno odbranio. Akciju je započeo Ebesilio, koji je spustio loptu glavom.

2' - Već nakon sto sekundi Zvezda je zapretila snažnim šutem Nenada Krstičića, koji je proleteo pored gola.