KLOP U TRANSU - LIVERPUL BIZARNIM GOLOM U 95. DO POBEDE: Arsenalu pripao meč sezone, Mitrović - kapiten ne može sam
Erupcija oduševljenja na Enfildu, Foto: AP

Premijer liga – 14. kolo:

Atomski fudbal na Emiratima

Objavljeno: 19:34h

Fudbaleri Čelsija pobedili su Fulam sa 2:0 (1:0) u prvom nedeljnom meču 14. kola Premijer lige i tako su došli do devetog trijumfa ove sezone.

Naš reprezentativac Aleksandar Mitrović je na ovom meču prvi put bio kapiten Fulama, ali to nije pomoglo ekipi Klaudija Ranijerija da zabeleži pozitivan rezulat. U finišu utakmice između Čelsija i Fulama Mitrović je preuzeo kapitensku traku od Toma Kernija.

Fulam je posle ovog meča ostao prikovan za dno tabel, dok su se Plavci posle poraza od Totenhema vratili na pobednički kolosek.

Ekipi Maurisja Sarija je do pobede došla golovima Pedra i Lotus Čika. Prvo je Španac majstorijom nečeo Fulam u 4. minutu, da bi Lotus Čik pred kraj meča zapečatio sudbinu Mitrovićevog tima.

Fudbal kao takav, ono što predstavlja esenciju najvažnije sporedne stvari na svetu su na prikazali fudbaleri Arsenala i Totenhema u londonskom derbiju - epilog je pobeda Tobdžija posle čak dva preokreta - 4:2.

Obamejang je načeo Svece u 10. minutu sa bele tačke, da bi Totenhem za četiri minuta preokrenuo sve u svoju korist.

Drugo poluvreme donelo je najbolju igru Arsenala ove sezone, prava rapsodija izabranika Unai Emerija. Obamejang, pa Lakazert majstorski i za kraj prvi gol za Urugvajca Toreiru i prava erupcija oduševljenja na Emiratima za devetu pobedu u sezoni.

Ludinica - najjednostavniji opis je onoga što se desilio u liverpululskom derbiju: 95. minut i jeadn od najbizarnijih golova u istoriji Premijer lige, za pobedu u gradskom derbiju i delirijum Jirgena Klopa! Lverpul - Everton 1:0.

Kao pre dve godine kada je Sadio Mane u poslednjim momentima meča rešio pitanje pobednika, Liverpul je došao do pobede na samom isteku sudijske nadoknade. Van Dajk je zahvatio očajan volej, ništa nije nagoveštavalo da će doći do gola, lopta je letela visko, pala je na prečku, nespretnom rekacijom Pikford je vratio loptu u teren, a tu se najbolje snašao rezervista Divko Origi i glavom bacio u trans Enfild i navijače Liverpula.

Premijer liga, 14. kolo

Petak

Kardif - Vulverhempton 2:1 (Gunarson 65', Holet 77' - Doerty 18')

Kristal Palas - Barnli 2:0 (Mekartur 16', Taunsend 77')

Hadersfild - Brajton 1:2 (Jorgensen 1' - Dafi 45'+4, Andone 69')

Lester - Votford 2:0 (Vardi 12'p, Madison 23')

Mančester Siti - Burnmut 3:1 (Silva 16', Sterling 57', Gundogan 79' - Vilson 44')

Njukasl - Vest Hem 0:3 (Čičarito 11', 63', Anderson 90'+3)

Čelsi - Fulam 2:0 (1:0) (Pedro 4', Lotus Čik 82')

Arsenal – Totenhem 4:2 (1:2) (Obamejang 10 PEN, 56, Lakazet 74, Toreira 77 – Dajer 30, Kejn 34 PEN)

Liverpul – Everton 1:0 (0:0) (Origi 90+6)