Siti nastavlja da melje, Kristal Palas konačno pobedio, Vardi je i dalje ona stara lisica, a junajted k'o junajted!
Fudbaleri Mančester Sitija, Foto: Reuter/Phil Noble

PREMIJER LIGA, 14. KOLO

Strelci za Građane bili su Silva, Sterling i Gundogan

Mančester Siti je čvrsto rešio da zadrži šampionski pehar.

Novi korak ka tom cilju je pobeda nad Bornmutom na domaćem terenu. Kaznena ekspedicija Pepa Gvardiole slavila je sa 3:1.

Strelci za Građane bili su Silva u 16. minutu, Sterling u 57. i Gundogan u 79. minutu. Jedini gol za goste delo je Vilsona u 44. minutu.

Fudbaleri Sautemptona i Mančester junajteda igrali su danas nerešeno 2:2 u 14. kolu Premijer lige.

Sautempton je imao dva gola prednosti, preko Armstronga u 13. i Sedrika Soareša u 20. minutu, ali nije uspeo da sačuva vođstvo.

Junajted je izjednačio do poluvremena, golovima Romelua Lukakua u 33. i Andera Erere u 39. minutu.

Mančester junajted je sedmi na tabeli sa 22 bodova. Sautempton ima devet i na 18. je mestu u engleskom prvenstvu.

Vest Hem je kao gost pobedio Njukasl sa 3:0. Londonski klub poveo je golovima Havijera Ernandesa u 11. i 63. minutu, a konačan rezultat postavio je Felipe Anderson u trećem minutu nadoknade vremena.

Vest Hem je pobedio prvi put posle dve utakmice i 13. je na tabeli sa 15 bodova. Njukasl je pretpeo osmi poraz u prvenstvu i zauzima 15. mesto sa 12 bodova i nalazi se na tri boda od zone ispadanja.

Lester je na svom terenu pobedio Votford golovima Džejmija Vardija iz penala u 12. i Džejmsa Medisona u 23. minutu.

Ekipa Klaudija Ranijerija je sedma na tabeli sa 21 bodom, a Votford, koji je osvojio samo bod u poslednje četiri utakmice, zauzima 10. mesto sa bodom manje.

U ostalim utakmicama Kristal Palas je na svom terenu pobedio Barnli sa 2:0, dok je Brajton kao gost sa 2:1 pobedio Hadersfild.

Premijer liga, 14. kolo

Petak

Kardif - Vulverhempton 2:1 (Gunarson 65', Holet 77' - Doerty 18')

Kristal Palas - Barnli 2:0 (Mekartur 16', Taunsend 77')

Hadersfild - Brajton 1:2 (Jorgensen 1' - Dafi 45'+4, Andone 69')

Lester - Votford 2:0 (Vardi 12'p, Madison 23')

Mančester Siti - Burnmut 3:1 (Silva 16', Sterling 57', Gundogan 79' - Vilson 44')

Njukasl - Vest Hem 0:3 (Čičarito 11', 63', Anderson 90'+3)