Krunićeva praćka nedovoljna za pobedu, Juventus samleo i Violu, Dorija proždrala Bolonjeze!
Rade Krunić je postigao i namestio pogodak na ovom meču, Foto: EPA

serija a, 14. kolo

Objavljeno: 22:32h

Odigran je prvi meč 14. kola italijanske Serije A između SPAL-a i Empolija.

Nije bilo pobednika, pošto je utakmica završena rezultatom 2:2, a fudbaler Empolija i nekadašnja Zvezdina želja Rade Krunić postigao je jedan od najlepših golova ove sezone.

On je dobio loptu na oko 30 metara iskosa sa desne strane i opalio po njoj tako da je golman svojom intervencijom samo ulepšao ovaj pogodak.

To je bio drugi gol za Empoli na meču, a domaćin je poveo preko Kurtića u 13. minutu meča. Izjednačio je Kaputo u 24. minutu na asistenciju pomenutog Krunića, da bi ponovo Kurtić u 66. postigao gol i postavio konačnih 2:2.

Empoli je ovom pobedom došao do svog 13. boda, dok je SPAL ostao na osvojenih 14.

Juventus je nastavio da melje redom rivale. Ovog puta pod točkovima crno-bele mašine našla se Fiorentina.

U Firenci, šampion je slavio sa 3:0. Golove su postigli Bentankur u 31. minutu, Kjelini u 69. i Kristijano Ronaldo sa penala deset minuta kasnije.

Ova utakmica bila je veoma gruba pošto je dodeljeno čak devet žutih kartona od kojih je jedan zaradio i srpski reprezentativac Nikola Milenković.

Odigran je i poslednji subotnji meč - Sampdorija je ubedljivo savladala Bolonju sa 4:1.

Sampdorija je povela u desetom minutu. Kaprari je odlično uposlio Denisa Prata, Belgijanac je utrčao u pravi čas i poslao loptu u mrežu gostiju. Gosti su izjednačili sedam minuta kasnije. Posle oštrog centaršuta pred gol, na pravom mestu bio je Andrea Poli kojem nije bilo teško da iz blizine savlada golmana Sampdorije.

Fudbaleri Samprdorije
Fudbaleri Samprdorije foto: EPA

Do kraja poluvremena još dva gola domaćina. I to gotovo identična. U oba slučaja usledio je odličan udarac sa ivice kaznenog prostora, strelac prvog bio je Fabio Kvaljarela u 25, a drugog Gaston Ramirez u 41. minutu. Kvaljareala je u drugom poluvremenu, tačnije u 68. minutu posle asistencije Karola Linetija, bio precizan, odličnim udarcem sa desetak metara poslao je loptu u desni donji ugao za konačnih 4:1.

Serija A, 14. kolo:

Subota:

SPAL - Empoli 2:2 (1:2) (Kurtić 5, 66 - Kaputo 24, Krunić 43)

Fiorentina - Juventus 0:3 (0:1) (Bentankur 31', Kjelini 69', Ronaldo 79'p)

Sampdorija - Bolonja 4:1 (3:1) (Prat 10, Kvaljarela 25, 68, Ramirez 41 - Poli 17)

Nedelja:

12.30: Milan - Parma 15.00: Sasuolo - Udineze 15.00: Frozinone - Kaljari 15.00: Torino - Đenova 18.00: Kjevo - Lacio 20.30: Roma - Inter