Haski iz Niša terorisao Dinamo, Voša slavila sa novim trenerom, Gavrić srušio Čukarički!
Fudbaleri Radničkog iz Nuiša, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 18. KOLO

Novosadski tim je trenutno osmi na tabeli Superlige

Fubdaleri Vojvodine pobedili su Rad na gostovanju sa 1:0 u 18. kolu Superlige Srbije.

Novi trener Lala Radovan Krivokapić uneo je energiju u ekipu što je rezultiralo trijumfom pa je novosadski tim trenutno osmi na tabeli Superlige sa 22 boda. Strelac za Vojvodinu bio je Đurić sa penala u 23. minutu.

Meč između Zemuna i Radnika iz Surdulice završen je nerešeno, bez golova.

Mačva je na svom terenu nanela tek treći poraz ekipi Čukaričkog, a strelac jedinog gola bio je Nenad Gavrić u 19. minutu.

Nermin Haskić je najbolji strelac Superlige
Nermin Haskić je najbolji strelac Superlige foto: Starsport©

Radnički je rutinski savladao vranjanski Dinamo u Surdulici i tako se učvrstio na drugoj poziciji na tabeli.

Nermin Haskić je iz penala postigao prvi gol u 33. minutu i načeo ekipu iz Vranja, a Nikola Drinčić je minut pre kraja prvog dela udvostručio prednost gostiju. Aleksandar Stosiavljević u 15. minutu nastavka i ponovo Nermin Haskić četiri minuta kasnije potvrdili su ubedlljivu pobedu gostiju iz Niša.

Fudbaleri Proletera podelili su bodove sa Spartakom
Fudbaleri Proletera podelili su bodove sa Spartakom foto: Starsport©

Uzbudljivo je bilo u Novom Sadu, gde su bodove podelili Proleter i subotički Spartak - 2:2.

Gosti su poveli preko Andrije Vukčevića u 14. minutu, ali su Nemanja Čović u 61. i Srđan Vujaklija u 71. minutu doneli preokret Proleteru. Ipak, bod Spartaku sačuvao je Nemanja Obradović 15 minuta pre kraja meča.

Superliga, 18. kolo

Petak:

Bačka - Napredak 3:3 (1:1) (Bajić 18'p, 73'p, Čeković 58' - Vulić 12', Eskić 66',Vukanović 71')

Subota:

Mačva - Čukarički 1:0 (1:0) (Gavrić 19)

Rad - Vojvodina 0:1 (0:1) (Đurić 23'p)

Zemun - Radnik Surdulica 0:0

Mladost - Partizan 1:1 (0:0) (Pavlović 83 - Ivanović 90+2) Dinamo - Radnički 0:4 (0:2) (Haskić 34, 45, 64, Stanisavljević 60) Proleter - Spartak 2:2 (0:1) (Čović 61, Vujaklija 61 - Vukčević 14, Obradović 75)