Hokejaški meč u Palanci za fudbalske sladokusce: Šest golova, remi i aplauz za oba tima!
Superliga Srbije, 18. kolo, Foto: Filip Plavčić

superliga, 18. kolo

U prvoj utakmici 18. kola Superlige Srbije, Bačka i kruševački Napredak osvojili su po bod.

Teren na stadionu Slavko Maletin - Vava u Bačkoj Palanci bio je skoro potpuno zaleđen, ali to igrače nije sprečilo da pruže odličnu igru i zasluženo budu ispraćeni aplauzima.

Poveli su gosti u 12. minutu preko Vulića koji je sjajnim golom doveo Napredak u vođstvo.

Radost ”čarapana” nije dugo trajala, u 18. minutu golman gostiju Nikola Petrović srušio je Makarića, pa je sudija Brdar pokazao na belu tačku, a s iguran realizator bio je Bajić

Fudbaleri Napretka slave gol
Fudbaleri Napretka slave gol foto: Starsport©

Odlična igra nastavljena je i u drugom poluvremenu, samo su sada prvi do gola došli domaći. Učinio je to Čeković, na dobro dodavanje Jovanovića u 58. minutu. Gosti nisu dugo čekali na poravnanje, Ndijae je petom uposlio Eskića, a ovaj plasirao loptu u mrežu za 2:2 u 66. minutu.

Fudbaleri Bačke odigrali su sjajan meč protiv Napretka
Fudbaleri Bačke odigrali su sjajan meč protiv Napretka foto: Beta

Novi preokret doneo je najbolji strelac Super lige Aleksa Vukanović u 71. minutu, ali samo dva minuta kasnije novi penal za Bačku i novi pogodak Bajića za 3:3.

Kruševljani imaju 32 boda i nalaze se na 5. mestu, dok je Bačka sada 11. sa 17 bodova.

Superliga Srbije, 18. kolo:

Petak:

Bačka - Napredak 3:3 (1:1) (Bajić 18p, 73p, Čeković 58 - Vulić 12, Eskić 66, Vukanović 71)