POZNATO JOŠ 7 UČESNIKA 1/8 FINALA LŠ: Felaini spasio Junajted, goleade u Nemačkoj, Real ćapio Vučicu u Rimu!
Geret Bejl, Mario Mandžukić i Arjen Roben, Foto: EPA/Riccardo Antimiani/EPA/Lukas Barthtuttas/EPA/Alessandro di Marco

Liga šampiona, 5. kolo

Sva dešavanja na ostalih šest utakmica ste pratili u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 23:30h

Posle Barselone koja je to učinila već u prva četiri kola, u ovim prvim mečevima 5. kola Lige šampiona, dobili smo još nekoliko sigurnih učesnika osmine finala.

Ajaks, Real Madrid, Roma, Bajern Minhen, Juventus, Mančester junajted i Mančester Siti su obezbedili svoje mesto u nokaut fazi.

U derbiju večeri u Rimu, "kraljevski klub" je pobedio Romu koja nije iskoristila svoje šanse u prvom poluvremenu, pa je surovo kažnjena u drugom.

Ipak, obe ekipe su i pre početka meča znale da idu sigurno dalje, jer im je to omogućila pobeda Viktorije iz Plzenja nad CSKA u Moskvi.

Zajedno sa njima su i Ajaks koji je overio prolaz pobedom u Atini nad AEK-om, kao i Bajern Minhen kome je bio dovoljan bod u susretu sa Benfikom, a pukla je "petarda" na "Alijanc areni" - 5:1.

A u grupi F je bila viđena prava ludnica ove večeri, a iz nje je najviše profitirao Mančester Siti koji je i teoretski prošao u nokaut fazu posle remija u Lionu 2:2.

U istoj grupi je Šahtjor došao do pobede u poselednjem, 93. minutu nadoknade nad Hofenhajmom i tako sačuvao šansu da se u poslednjem kolu bori za drugo mesto.

Na kraju stigosmo i do Juventusa kome je trebalo vremena da slomi Valensiju u Torinu i to je učinio u drugom poluvremenu preko Marija Mandžukića. Minimalac dovoljan za osminu finala.

I stigosmo do drame na "Old Trafordu" gde je umalo Mančester junajted propustio zicer da obezbedi prolaz u nokaut fazu protiv Jang Bojsa. Sjajno su se držali i branili Švajcarci, ali su popustili u odsudnom minutu, u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Maruan Felaini je po ko zna koji put bio spasilac i doneo pobedu i prolaz dalje "crvenim đavolima".

Liga šampiona, 5. kolo:

Utorak

GRUPA E

AEK - Ajaks 0:2 (0:0) (Tadić 68 penal, 72)

Bajern - Benfika 5:1 (3:0) (Roben 13, 30, Levandovski 36, 51, Riberi 77 - Fernandeš 46)

Grupa F

Hofenhajm - Šahtjor 2:3 (Kramarić 17, Cuber 40 - Ismail 14, Taison 15, 93)

Lion - Mančester siti 2:2 (Korne 55, 81 - Laporte 63, Aguero 83)

Grupa G

CSKA - Viktorija 1:2 (1:0) (Vlašić 10 p - Pročaška 56, Hejda 81)

Roma - Real 0:2 (Bejl 47, Lukaš 60)

Grupa H

Juventus - Valensija 1:0 (Mandžukić 59)

Mančester j. - Jang bojs 1:0 (Felaini 91)

Sva dešavanja na ostalih šest utakmica ste pratili u "lajv blogu" na Espresu.

93. minut - GOOOOL! Šahtjor u nadoknadi vremena stiže do pobede nad Hofenhajmom 3:2, strelac Alan Patrik koji na taj način omogućava svom timu da ostane u borbi za drugo mesto.

91. minut - GOOOL! Mančester junajted stiže do osmine finala Lige šampiona! Felaini u nadoknadi vremena donosi pobedu nad Jang Bojsom!

83. minut - Ma šta je ovo sada na "Žerlanu". Samo što je Lion poveo, opet novo izjednačenje, Kun Aguero obebeđuje "građanima"osminu finala.

81. minut - GOOOL! Ponovo vodi Lion protiv Sitija i ponovo je strelac Korne!

77. minut - GOOOL! I puče petarda na "Alijanc areni", Frank Riberi postiže peti pogodak za Bavarce.

63. minut - GOOOL! Mančester Siti je izjednačio u Lionu preko Emerika Laporta.

59. minut - GOOOL! Novi pogodak u Rimu i to u mreži domaćina. Lukas duplira vođstvo Reala!

59. minut - GOOOL! Juventus vodi protiv valensije. Mario Mandžukić je strelac na asistenciju Kristijana Ronalda.

55. minut - GOOOL! Lion vodi protiv Mančester Sitija! Fantastičan gol Kornea posle malo prljavijeg trika njegovog saigrača prilikom faula.

51. minut - GOOOL! Ali taj Robert Levandovski! Drugi pogodak glavom za Poljaka na meču i Bajern sada vodi 4:1.

47. minut - GOOOL! I tako to obično bude, Roma je promašila svoje šanse i onda stiže kazna. Velika greška golmana Olsena na ispucavanju, pa očajna reakcija Facija i Geret Bejl to koristi da donese Realu prednost 1:0.

46. minut - GOOOL! Benfika smanjuje na "Alijanc areni" na 3:1. Želson Fernandeš je strelac.

45. minut - Kraj prvog poluvremena u kome su, vrlo interesantno, golovi padali samo u Minhenu i Hofenhajmu.

40. minut - GOOOL! Izjednačenja u Hofenhajmu. Stiven Cuber donosi poravnanje rezultata nakon što je Šahtjor posveo 2:0 posle dva minuta.

37. minut - GOOOL! Sve je gotovo na "Alijanc areni" već posle manje od 40 minuta. Bajern vodi protiv Benfike već 3:0, strelac je sada Levandovski i treba čudo da se desi pa da ne overi plasman u osminu finala.

31. minut - GOOOL! Novi pogodak Arjena Robena! Kako je samo istrčao kontru nakon što je otklonio opasnost pred svojim golom!

17. minut - GOOOL! Ma šta je ovo ljudi u Hofenhajmu! treći gol u četiri minuta! Ovog puta domaćin smanjuje prednost šahtjora na 2:1. Vrlo lep i efektan pogodak Kramarića.

15. minut - GOOOL! Šahtjor vodi 2:0! Dva pogotka ukrajinskog šampiona za samo dva minuta, strelac Tajson.

14. minut - GOOOL! Još jedan pogodak u Nemačkoj. Ovog puta Šahtjor stiže do prednosti protiv Hofenhajma preko preko Ismailija.

13. minut - GOOOL! Bajern već vodi, sjajan solo prodor Arjena Robena se završava potkom.