Real i Volfzburg blizu četvrtfinala! Roma kažnjena za promašaje u drugom poluvremenu! (FOTO) (VIDEO)

Liga šampiona 1/8 finala

Madriđani su slavili protiv "vučice" u gostima 2:0, dok su "vukovi" iz Nemačke pobedili u Belgiji
Objavljeno: 23:03h

Velike pobede u gostima koje ih značajno približivaju četvrtfinalu Lige šampiona, ostvarili su Real Madrid i Volfzburg. Madriđani su slavili u Rimu protiv Rome 2:0, dok su "vukovi" pobedili u Belgiji Gent 3:2. Šta znači trenutak inspiracije Kristijana Ronalda imali su prilike da osete na svojoj koži fudbaleri i navijači "vučice". Izabranici Lućana Spaletija su odlično igrali, imali i blagu inicijativu tokom skoro sat vremena meča na "Olimpiku", a onda se dogodio momenat briljantnosti Portugalca.

Ronaldo je dobio sjajnu loptu od Marsela po strani, ušao u šesnaesterac i onda fenomenalnim udarcem iskosa s leva pogodio malu mrežu gola Ščešnjeg za vođstvo gostiju.
Nakon toga su igrači u bordo dresovima krenuli napred i stvorili nekoliko izglednih prilika, ali im je nedostajao završni udarac. Vrlo sumnjiva situacija se dogodila u 80. minut kada je došlo do kontakta Florencija i Karvahala u šesnaestercu, ali je sudija samo odmahnuo rukom na apele igrača Rome da svira penal. Spaleti je naredio potpuni napad u poslednjih nekoliko minuta, ali je zbog toga stigla kazna na drugoj strani kada je Hese potvrdio pobedu.
Mnogo više uzbuđenja i golova je viđeno u Belgiji, gde je Volfzburg zahvaljujući sjajnom Džulijanu Draksleru posle sat vremena igre imao velikih 3:0, ali ih je koštala opuštenost u poslednjih 10 minuta kada su primili dva gola i tako dali kakvu takvu nadu Gentu za revanš.
Roma - Real Madrid 0:2 (Ronaldo 57, Hese 86)
flashscore.com
Gent - Volfzburg 2:3 (Kums 81, Kulibali 89 - Draklser 44, 54, Kruze 60)
Sva dešavanja na mečevima osmine finala Lige šampiona u sredu ste pratili na portalu Espreso.co.rs! 90. minut - Kraj mečeva! Real je slavio protiv Rome 2:0, a Volfzburg protiv Genta 3:2. 89. minut - GOOOL! Nova nada za Gent! Kulibali smanjuje na 3:2 vođstvo Volfzburga. 86. minut - GOOOL! Real Madrid je dobrano zagazio ka četvrtfinalu! Hese postiže fenomenalan pogodak i stavlja tačku na ovaj meč, a moguće i dvomeč. 81. minut - GOOOL! Kums daje kakvu-takvu nadu Gentu za revanš u Nemačkoj i smanjuje zaostatak Genta na dva gola. 80. minut - Sumnjiva i diskutabilna situacija u kaznenom prostoru Reala, Florenci je došao do lopte pre Karvahala, usledio je kontakt, a kapiten Rome je pao. Svi igrači su tražili penal, ali je sudija ostao nem.

60. minut - GOOOL
57. minut - GOOOL
54. minut - GOOOL!
49. minut
Printscreen/RTS1
45. minut 44. minut - GOOOL
33. minut 22. minut
9. minut 20:45
20:27
20:01 Roma Real Madrid Gent Volfzburg 19:30

Broj u zagradama, pored imena igrača Reala, predstavlja njihov broj godina, kada je Toti debitovao za Romu, 1993.

13:05
12:45 - Roma je na 50 posto dobijenih mečeva, ali je odigrala mnogo manje utakmica. 12:15 -