Pjontek ponovo teroriše, derbi Đenove završen bez pobednika! Zvezda videla mane Napolija, Lacio vs Milan - X!
Kjevo je odoleo napadima Napolija, Foto: EPA/Cesare Abbate

SERIJA A, 13. KOLO

Izabranici Karla Anćelotija prilično su se ispromašivali na meču protiv fenjeraša

Fudbaleri Napolija i Kjeva odigrali su nerešeno bez golova u Napulju u 13. kolu Serije A.

Iako su imali šanse, izabranici Karla Anćelotija prilično su se ispromašivali na meču protiv fenjeraša koji je trebalo da posluži kao trening pred duel sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona u sredu.

Kjevo je odoleo napadima Napolija i došao do vrednog boda protiv drugoplasiranog tima na tabeli.

Fudbaleri Parme pobedili su kao domaćini Sasuolo sa 2:1. "Mlekadžije" su povele u šestom minutu golom Žervinja, a prednost je udvostručio Bruno Alveš u 25.

Konačan rezultat postavio je Kuma Babakar u 36. minutu iz jedanaesterca.

Fudbaleri Empolija pobedili su posle preokreta Atalantu sa 3:2. Atalanta je povela u 33. minutu, gol je postigao Remo Frojler, a prednost je udvostručio Hans Hateboer u 40. minutu.

U 39. minutu fudbaler Empolija Frančesko Kaputo promašio je penal, a prvi gol za tu ekipu postigao je Antonino La Gumina u 42. minutu. Zatim je izjednačenje Empoliju doneo autogol Andree Masjela u 77. minutu, a pobedu je obezbedio Matijas Silvestre golom u drugom minutu nadoknade vremena.

Bolonja i Fiorentina odigrali su nerešeno, bez golova.

Derbi kola između Lacija i Milana završen je bez pobednika. Rezultat te utakmice je bio 1:1. Imali su fudbaleri iz grada mode pobedu u rukama, ali nisu uspeli da je zadrže.

Milan je poveo u 78. minutu golom Kesija, a remi Rimljanima doneo je Korea u četvrtom minutu nadoknade.

Svoj meč odigrali su Đenova i Sampdorija u velikom italijanskom derbiju.

Rezultat je završen 1:1, što nije preterano odgovaralo nijednoj ekipi.

Povela je Sampdorija golom iskusnog Kvaljarele već u 8. minutu igre, međutim, izjednačio je Pjontek već u 17. minutu sa bele tačke i svojim 10. golom u sezoni postavio rezultat koji se do kraja nije menjao.

Serija A, 13. kolo

Udineze - Roma 1:0 (Pol 54')

Juventus - SPAL 2:0 (Ronaldo 29', Mandžukić 60')

Inter - Frozinone 3:0 (Keita 10' i 82', Martinez 57')

Parma - Sasuolo 2:1 (Žervinjo 6', Alves 25' - Babakar 36' p)

Bolonja - Fiorentina 0:0

Empoli - Atalanta 3:2 (La Gumina 42', Masijelo 77' ag, Silvestre 90'+2 - Frojler 33', Hateboer 40')

Napoli - Kjevo 0:0

Lacio - Milan 1:1 (Korea 90'+4 - Kesi 78')

Đenova - Sampdorija 1:1 (Pjontek 17' - Kvaljarela 8')