VUKANOVIĆ JE IGRAČ ZA VEČITE: Radnik ima "zlatnik", Zvezdin promašaj zapečatio sudbinu Mačve!
Aleksa Vukanović ne staje, Foto: Printscreen/youtube/Sport Nation

SUPERLIGA SRBIJE 17. KOLO

Napadač Kruševljana na čelu liste strelaca sa 11 golova

Objavljeno: 22:41h

Iako su od 37. minuta imali igrača manje fudbaleri Napretka su savladali ekipu mačve sa 2:0 (1:0).

U 37. minutu isključen je bivši fudbaler Partizana Miloš Ostojić. Ipak, to nije smetalo izabranicima Milorada Kosanovića koji su golom Envera Alivodića stiglu u prednost u 29. minutu, da bi u 58. minutu Aleksa Vukanović sa bele tačke rešio pitanje pobednika. Sjajnom napadaču kruševačkog Napretka ovo je 11 gol u ligi i ostao je neprikosnoven na čelu liste strelaca.

Spartak je i dalje, prinudno, domaćin u Kuli, ali to ovog puta nije smetalo izabranicima Predraga Rogana da dođu do ubedljivog trijumfa protiv Bačke. Nemanja Ilić je u 31. minutu sproveo loptu u sopstvenu mrežu za radost domaćina, da bi u drugom delu njegov imenjak Obradović, a potom i Stefan Milošević na dodavanje upravo Obradovića postavili konačan rezultat utakmice.

Fudbaleri Radnika pobedili su danas Mladost na svom stadionu sa 1:0, u 17. kolu Super lige.

Strelac je bio Ivan Zlatanović iz penala u 44. minutu. Radnik je deveti na tabeli sa 18 bodova, dok je Mladost na šestom mestu sa 25. Vojvodina i Zemun igrali su u Novom Sadu nerešeno bez golova.

Domaćin je osmi u prvenstvu sa 22 boda, dok je Zemun sa 14 na pretposlednjem, 15. mestu.

Voždovac je na "krovu" odigrao bez golova protiv Proletera.