PORTUGALCI U PLEJ-OFU: Šveđani poslali Turke u C ligu, a Škoti Albance u D ligu! Kosovo na bod od višeg ranga!
Švedska je pobedila Tursku, Foto: AP

Liga nacija

Nekima je ostao još jedan meč, a neki su već završili sa svojim učešćem u ovom izdanju

Objavljeno: 23:38h

Takmičenje u grupama u Ligi nacija se polako približava svom kraju i već imamo reprezentacije koje su ostvarile napredak, ali i one koje su ispale iz više u nižu diviziju.

Prvo da kažemo da je Turska porazom od Švedske na svom terenu ispala u C Ligu nacija.

Presudni momenat se odigrao u 71. minutu kada je Grankvist sa bele tačke pogodio mrežu domaćina i time doneo pobedu svojoj selekciji, a Turke poslao u diviziju ispod.

Takođe, će Albanija ispasti iz divizije C u diviziju D Lige nacija posle poraza od Škotske na svom terenu 4:0.

Strelci za goste sa Ostrva su bili Frejzer, Flečer i Forest. Škoti će se sa Izraelcima u međusobnom okršaju boriti za prvo mesto i plasman u viši rang.

I selekcija takozvanog Kosova, samoproglašene države, blizu je uspeha i plasmana u diviziju C, pošto je na Malti rasturila domaćina 5:0.

Posle prvog poluvremena bilo je 1:0 za gostujući tim zahvaljujući strelcu Vedatu Murićiju, da bi onda u drugom delu meča usledilo pravo rešetanje domaćina. Pogađali su Kololji, Avdijaj dva puta i Rašica.

Sa ovim trijumfom Kosovoje zadržalo dva boda više od Azerbejdžana i biće mu dovoljno samo da ostane neporaženo u međusobnom duelu koji se u poslednjem kolu igra na stadionu "Fadilj Vokri" u Prištini.

U onoj najelitnijoj diviziji je odigran samo meč u grupi 1 između Portugalije i Italije i završen je bez golova.

To je išlo na ruku domaćinu koji je tako obezbedio prvo mesto i plasman u plej-of, jer su "azuri" odigrali sve svoje mečeve i ostaće na drugom mestu.

U poslednjem kolu Portugalci igraju sa Poljacima koji su već ispali u diviziju B.