SPEKTAKL NA MAKSIMIRU: Pobeda Hrvata u 93. minutu za osvetu Špancima! Robijeva Bosna napravila istorijski uspeh!
Slavlje Hrvata, Foto: EPA

liga nacija

Sjajno veče u Ligi nacija

Objavljeno: 23:14h

Reprezentacija Hrvatske je golom Jedvaja pobedila Španiju u pretposlednjem kolu Grupe 4 A divizije Lige nacija sa 3:2 i na taj način ostala u igri za plasman na Fajnal for.

Nakon ubedljivog poraza od španske reprezentacije u Elčeu (6:0) izabranici Zlatka Dalića su posle velike drame uspeli da dođu do veoma bitnog trijumfa.

Vatrene je u vođstvo doveo Andrej Kramarić, posle greške odbrane Španije, ali je posle samo dva minuta Dani Sebaljos golom krunisao fantastičnu timsku akciju Španaca

Ponovo je Hrvatska povela. Modrić je u 69. minutu fantastično centrirao i pogodio u glavu potpuno usamljenog Jedvaja koji je sa tri metra zakucao loptu u mrežu.

Još jednom je Španija odgovorila. Ovog puta sa bele tačke: Ramos je rutinski matirao Lovra Kalinića i poravnao na 2:2.

I onda ludnica - Tin Jedvaj dočekao odbitak u petercu i drugi put zakucao loptu u mrežu De Hee, ovog puta za trijumf Hrvatske od 3:2 i delirijum na Maksimiru.

Belgijanci su protiv Islanda obezbedili prvo mesto u svojoj grupi, a golove odluke dao je Mitši Batšuaji u 65. i 81. minutu.

U Beču su se sastali Austrija i Bosna i Hercegovina, a domaćin je pobedom mogao da ostane u igri za prvo mesto i plasman u ‘A’ Ligu nacija. Međutim, mreže su ostale mirne, iako su i jedni i drugi imali nekoliko prilika da reše meč u svoju korist i tako je ekipa Roberta Prosinečkog obezbedila prvo mesto u svojoj grupi.

A’ LIGA NACIJA

Grupa 2:

Belgija – Island 2:0 (0:0) (Batšuaji 65, 81)

Grupa 4:

Hrvatska – Španija 3:2 (0:0) (Kramarić 54, Jedvaj 69, 90+3 – Sebaljos 56, Ramos p. 78)