Solari probudio uspavani Real, Betis nokautirao Barselonu, Sevilja savladala Katalonce, Alaves živi svoj san!
Betis je iznenadio Barselonu na Kamp Nou, Foto: EPA

12. kolo primere

Veoma interesantni mečevi u španskoj ligi...

U poslednjem meču 12. kola Primere, Real je došao do šeste pobede u sezoni i konačno prekinuo tešku seriju od tri poraza i šest mečeva bez pobede. Madriđani su slavili protiv Selte sa 4:2.

Igrao se 23. minut kada je perfektnom asistencijom Luka Modrić pronašao Karima Benzemu koji pogađa za 1:0.

U 56. minutu, autogolom Gustava Kabrala Real dolazi do vođstva od 2:0, ali domaći odlično reaguju i dolaze do gola u 61. minutu preko Uga Malja.

Sve je ipak rešeno u 83. minutu kada je Serhio Ramos bio precizan sa bele tačke, u svom stilu panenkom po sredini gola.

Ako su se možda nadali bar blažem porazu, domaći su se pomirili sa sudbinom u 87. minutu kada je drugi žuti karton dobio Gustavo Kabral koji je tako još više sebi upropastio ovaj meč.

Kada je izgledalo da je sve gotovo, u prvom minutu nadoknade još jedan gol na konto Reala dodaje Dani Sebaljos, a minut kasnije Brajs Mendes postiže novi gol za Seltu za konačnih 4:2.

Nastavlja sa dobrim rezultatima ekpia Alavesa, koja je u 12. kolu Primere bila bolja od Ueske rezultatom 2:1.

Gomez je doveo goste u vođsttvo, da bi usledio preokret i pobeda Alavesa koju su kreirali Džoni i Sobrino.

Darko Brašanac je proveo svih devedeset minuta u pobedi baskijskog tima kome je ovo sedma pobeda u prvenstvu i trenutno se nalazi na deobi drugog mesta sa Atletikom Madridom.

Mesi i Suarez na meču sa Betisom
Mesi i Suarez na meču sa Betisom foto: AP

Fudbaleri Betisa pobedili su Barselonu rezultatom 4:3 na "Kamp Nou" u meču 12. kola La Lige.

Ekipa iz Sevilje je došla do vođstva u 20. minutu kada je Firpo Žunior iskoristio odlično dodavanja Vilijama Karvalja. Betis je u 34. minutu povisio na 2:0 kada je posle odlične akcije pogodak postigao Hoakin na asistenciju Kristijana Telja.

Lionel Mesi se u tim Barselone posle dva propuštena kola zbog povrede ruke vratio na meču protiv Betisa, a u 67. minutu se u strelce upisao sa penala.

Na 3:1 za zeleno-bele povisio je Đovani lo Selso u 71. minutu, posle udarca sa oko deset metara, ali i očajne reakcije Ter Štegena, kojem je lopta nezgodno prošla preko ruku u mrežu.

U 79. minutu je Barselona došla do drugog gola na meču, pošto je strelac bio Arturo Vidal, a na asistenciju El Hadadija. Betis je u 83. minutu postigao još jedan gol, kada je posle centaršuta Žuniora sa leve strane pogodio Serhio Kanales.

Konačan rezultat postavio je još jednim golom Lionel Mesi u 94. minutu.

12. kolo Primere:

Petak:

Levante – Real Sosijedad 1:3 (1:0) (Ćema 4 – Ernandez 73, Huanmi 77, Ojarcabal 83)

Subota:

Valjadolid – Eibar 0:0

Hetafe – Valensija 0:1 (0:0) (Pareho 79 PEN)

Atletiko Madrid – Atletik Bilbao 3:2 (0:1) (Tomas 61, Rodri 80 – Godin 90 – Vilijams 36, 64)

Đirona – Leganes 0:0

Nedelja:

Alaves – Ueska 2:1 (1:1) (Džoni 41', Sobrino 68' - Gomez 35')

Barselona - Betis 3:4 (0:2) (Mesi 68 penal, 90+2 penal, Vidal 79 - Firpo 20, Hoakin 34, Lo Selso 71, Kanales 83)

18.30 Rajo Valjekano – Viljareal 18.30 Sevilja – Espanjol 20.45 Selta – Real Madrid