Napoli posle prekida do sva tri boda: Vraća se Parma, Žervinjo je tata!
Pobeda Napolitanaca, Foto: Reuter

12. KOLO SERIJE A

Tek su se vratili u elitni rang takmičenja, ali im to ne smeta da svakoga pobede

Objavljeno: 23:02h

Fudbaleri Parme su odličnom igrom napravili malo iznenađenje u Torinu pošto su zahvaljujući golovima Žervinja i Inglese savladali Bikove u 12. kolu Serije A rezultatom 2:1.

Sjajno su gosti otvorili meč, prvo se Žervinjo prošetao kroz odbranu Torina i sa metar razdaljine sporoveo loptu u mrežu, da bi se petnaestak minuta kasnije Roberto Inglese majstorski snašao u kaznenom prostoru i povisio na 2:0.

Odgovorila je domaća ekipa preko Danilea Bazelija u 37. minutu, posle gužve i opšteg haosa ispred gola Parme na loptu je natrčao italijanski vezista i zakucao je u mrežu.

Fudbaleri Napolija su teškom mukom stigli do devete prvenstvene pobede u Seriji A. Slavili su kao gosti u Đenovi sa 2:1.

Ekipa Karla Ančelotija morala je da juri gol zaostatka, ali i da se izbore sa pravim potopom u drugom poluvremenu zbog kiše, na kraju, sve je bilo kako su želeli