ISTORIJSKO VEČE U ZAGREBU: Dinamo posle 48 godina prezimio u Evropi, Betis umalo da iznenadi Milan!
Dinamo Zagreb, Foto: EPA/Antonio Bat

Liga Evrope, 4. kolo

Najtrofejniji hrvatski klub došao je do velikog uspeha posle samo četiri odigrana meča, dakle, u poslednja dva će moći i da kalkuliše sa sastavom ekipe

Dinamo je u пobedio Spartak iz Trnave 3:1 (2:0) u 4. kolu Lige Evrope i dva kola pre kraja osigurao mesto u 1/16 finala.

Hrvatski predstavnik tako je, po prvi put u poslednjih 48 godina uspeo da se plasira u evropski deo nekog takmičenja, a tada mu je to pošlo za rukom u Kupu kupova.

Dinamo je prvi gol postigao u 22. minutu, pošto je Gojak spretno reagovao. Kadlec je auto-golom u 36. minutu povećao prednost Dinama, a Čanturišvili u 63. vratio nadu Trnavi. Orsić je rešio pitanje pobednika u 80. minutu golom za 3:1.

Fudbaleri Salcburga pobedili su Rozenborg, dok je Betis umalo iznenadio Milan.

Zvezdin rival u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona je het-trikom Minamina već u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika i do kraja trijumfovao 5:2, dok je Lo Selso mogao da donese Betisu važnu pobedu u tesnoj borbi tri ekipe u grupi F, ali nije, pošto je Suso bio strelac posle čudno izvedenog slobodnog udarca, nije se znalo da li je šut ili centaršut.