JOVIĆ I GAĆINOVIĆ BRILJIRALI: Ajntraht osigurao evropsko proleće, ludilo u Moskvi, Marko Nikolić nastavlja da kida!
Ajntraht Frankfurt, Foto: Reuters

Liga evrope, 4. kolo

Objavljeno: 08.11.2018. 21:02h

Luka Jović i Mijat Gaćinović postigli su golove za Ajntraht Frankfurt u pobedi u Ligi Evrope protiv Apolona u Limasolu 3:2.

Jović je doveo Ajntraht u prednost već u 17. minutu meča na asistenciju Vilijamsa.

Gaćinović je zablistao u drugom poluvremenu, jer je posle asistencija za gol Halera u 55. minutu, samo tri minuta kasnije i sam zatresao mrežu za 3:0.

Dva gola Zelaje bila su dovoljna samo da se ublaži poraz, pa je Ajntraht na ovaj način obezbedio proleće u Evropi.

Ajntraht je prvi u Grupi H sa 12 bodova, slede ga Lacio sa devet, Marsej i Apolon sa po jednim bodom.

Lacio i Marsej su takođe igrali ove večeri, a rezultat njihovog meča bio je 2:1. Pogotke za Lacio dali su Marko Parolo i Ćiro Imobile, dok je za goste počasni pogodak postigao Florijan Tovan. Milinković Savić je ušao u 70. minutu, dok je Nemanja Radonjić ceo meč presedeo na klupi.

Čak sedam pogodaka videli smo na Otkritije areni u Moskvi gde je rezultatom 4:3 Spartak pobedio Rendžers i tako grupu G učinio trenutno najzanimljivijom. Škoti su poveli već u 5. minutu autogolom Eremenka, da bi preko Malgareha Spartak izjednačio u 22. minutu. Taj rezultat aktuelan bio je svega pet minuta pošto je Kandehas u 27. učinio da gosti ponovo povedu.

U 35. minutu desio se drugi autogol, ovoga puta na drugoj strani pošto je Goldson matirao svog golmana, da bi neposredno pred kraj poluvremena Midlton doneo novo vođstvo Rendžersa – 3:2. Itekako uzbudljivo prvo poluvreme i još uzbudljiviji početak drugog.

Svega dva minuta trebalo je Spartaku da dva puta postigne gol. Hani je u 58. minutu prvo proigraoAdrijana za 3:3, a potom u 59. minutu savladao Mekgregora i reši ovaj duel.

Veliku pobedu ostvario je Marko Nikolić sa Vidijem, mađarski tim je porazio PAOK na svom terenu pogotkom Milanova u 50. minutu te je trenutno drugo u grupi L sa šest bodova, dok prvoplasirani Čelsi ima 12, a trećeplasirani PAOK tri.