ČUDO U TORINU: Junajted okrenuo Juve za 4 minuta uz Ronaldov prvenac! Tadić strelac, petarda Reala, šestica Sitija!
Igrači Mančester junajteda slave u Torinu, Foto: AP

Liga šampiona, 4. kolo

Objavljeno: 23:17h

Auuuu kakvo ludilo u Torinu u završnici! Mančester junajted se osvetio Juventusu za poraz od pre dve nedelje na "Old Trafordu" i slavio u gostima 2:1, preokretom u samom finišu utakmice.

"Crveni đavoli" nisu dozvolili Juventusu da već sada obezbedi plasman u osminu finala, iako je baš njihov bivši igrač Kristijano Ronaldo postigao vodeći gol za "staru damu".

Kristijano Ronaldo je prvi gol u dresu Juventusa u Ligi šampiona dao protiv bivšeg kluba foto: EPA/Alessandro DI Marco

Bio je to prvenac Portugalca u dresu torinskog kluba u Ligi šampiona, ali samo on i saigrači su krivi što ranije nisu osigurali pobedu, jer su imali šansi da to učine i to fantastičnih.

Ovako, usledila je surova kazna kada je najpre Mata u 86. minutu fantastičnim evrogolom iz slobodnjaka izjednačio, da bi onda usledio kiks odbrane Juventusa u 90.

Posle centaršuta loša reakcija Ščensnog, potom naguravanje Pogbe sa Aleksom Sandrom i Bonućijem, a Brazilac na kraju ubacuje loptu u svoju mrežu.

Žoze Murinjo slavi i provocira navijače Juventusa
Žoze Murinjo slavi i provocira navijače Juventusa foto: Reuters

Mančester Siti je jednom nogom zagazio u osminu finala pošto je razneo Šahtjor na svom terenu 6:0 uz het-trik Gabrijela Žesusa, koji je doduše dva gola postigao iz penala.

Lion je, u istoj grupi, prosuo mleko protiv Hofenhajma, pošto je na poluvremenu vodio 2:0, ali Nemce nikada ne smete otpisati i to se još jednom potvrdilo. Kramarić i Kaderabek donose izjednačenje i čuvaju nadu u prolaz.

Santijago Solari je počeo da menja Real Madrid po dolasku i to se videlo već u Plzenju, gde je "kraljevski klub" postigao pet golova protiv Viktorije.

Naš Dušan Tadić ponovo je postigao gol za Ajaks i sprečio "kopljanike" da dožive poraz u Lisabonu od Benfike, te sada u odličnoj situaciji očekuju dva poslednja kola sa drugog mesta u grupi i 4 boda više od Portugalaca.

Robert Levandovski je sa dva pogotka srušio AEK, a prvi je postigao iz penala koji je napravio Uroš Ćosić.

U ranije odigranim mečevima Valensija je pobedila Jang Bojs, a Roma slavila protiv CSKA u Moskvi.

Liga šampiona, 4. kolo:

Sreda

Grupa E

Bajern Minhen - AEK 2:0 (Levandovski 31, 71)

Benfika - Ajaks 1:1 (Jonas 29 - Tadić 61)

Grupa F Olimpik Lion – Hofenham 2:2 (Fekir 20, Ndombele 28 – Kramarić 65, Kaderabek 90+2) Mančester Siti – Šahtjor 6:0 (David Silva 13, Žezus 24p, 90+2, Sterling 49, Mahrez 84)

Grupa G CSKA Moskva – Roma 1:2 (Sigurdson 51 – Manolas 4, Pelegrini 59) Viktorija Plzenj – Real Madrid 0:5 (Benzema 21, 37, Kazemiro 23, Bejl 40, Kros 67)

Grupa H Valensija – Jang Bojs 3:1 (Mina 14, 42, Soler 56 – Asale 37) Juventus – Mančester junajted 1:2 (Ronaldo 65 – Mata 86, Pogba 89)

Sva dešavanja na mečevima 4. kola Lige šampiona ste pratili u "lajv blogu" na Espresu.

90+2. minut - GOOOL! Izjednačenje u Lionu. Hofenhajm je posle 2:0 na poluvremenu stigao do 2:2.

90+2. minut - GOOOL! Het-trik Gabrijela Žesusa protiv Šahtjora za pobedu od 6:0.

90. minut - GOOOL! Čudo u Torinu, Junajted za četiri minuta preokreće, autogol Bonućija posle centaršuta, a pripomogao mu je i bivši saigrač, Pol Pogba.

86. minut - GOOOL! Stiže Mančester junajted do izjednačenja u Torinu. Huan Mata je savršeno izvedenim slobodnjakom kaznio Juventus za promašaje.

84. minut - GOOL! Puče petarda u Mančesteru, Rijad Marez je strelac.

72. minut - GOOOL! Pada novi gol na "Etihadu", i ponovo Gabrijel Žesus sa penala. Ovog puta srušen je David Silva i za razliku od prethodnog sada je zaista bio prekršaj za najstrožu kaznu.

71. minut - GOOOL! Levandovski rešava pitanje pobednika u Minhenu. Bajern vodi protiv AEK-a 2:0.

67. minut - GOOOL! Andrej Kramarić smanjuje vođstvo Liona na 2:1.

67. minut - GOOOL! Puče petarda u Plzenju. Toni Kroj daje peti gol za Real na ovom meču.

64. minut - GOOOL! Konačno pogodak u Torinu, a dao ga je ni više ni manje nego Kristijano Ronaldo. Sudbina je htela da Portugalac prvi gol u Ligi šampiona ove sezone postigne protiv bivšeg kluba.

61. minut - GOOOL! Ajaks stiže do izjednačenja u Lisabonu, a strelac je Dušan Tadić koji se sjajno snašao posle jedne dubinske lopte Zijeha.

49. minut - GOOOL! Mančester Siti definitivno rešava već sada pitanje pobednika u duelu sa Šahtjorom. Rahim Sterling je ovog puta odradio posao do kraja i postigao gol.

45. minut - Završeno je prvo poluvreme, a golova jedino nije bilo na meču u Torinu između Juventusa i Mančester junajteda.

40. minut - GOOOL! Real je razmontirao Viktoriju već u prvom poluvremenu. I Bejl se upisao u strelce za 4:0.

37. minut - GOOOL! Real Madrid postiže novi gol. Očigledno je promena trenera upalila. Strelac je opet Karin Benzema.

31. minut - GOOOL! Bajern dolazi do vođstva protiv AEK-a sa penala. Levandovski, koga je prethodno povlačio naš Ćosić prilikom kornera, je bio precizan izvođač.

29. minut - GOOOL! I Benfika vodi protiv Ajaksa golom Jonasa.

28. minut - GOOOL! Novi pogodak u Lionu, Ndombele duplira prednost domaćina.

24. minut - GOOOL! Novi pogodak u Mančesteru, Sterling je demonstrirao svoje brzinske sposobnosti, srušen je kada je bio u prilici za gol i sudija pokazuje na "belu tačku" odakle je precizan Gabrijel Žesus.

23. minut - GOOOL! Nisu došli još sebi igrači Plzenja od prethodnog gola, a Kazemiro je pogodio glavom posle kornera.

21. minut - GOOOL! Karim Benzema načinje Plzenj i to posle fantastične solo akcije u kojoj je nanizao nekoliko igrača domaćeg tima.

20. minut - GOOOL! Olimpik u Lionu stiće do prednosti protiv Hofenhajma, strelac je Fekir.

13. minut - GOOOL! Mančester Siti vodi protiv Šahtjora golom Davida Silve kome je asistirao Marez.

21.00 - Počelo je svih 6 utakmica koje se igraju u ovom terminu, a evo vam i sastava timova.

20.45 - Mančester junajted će u Torinu imati podršku svog bivšeg kapitena Nemanje Vidića koji živi u Milanu, a na utakmicu je krenuo automobilom.