STVARI SU DOŠLE NA SVOJE MESTO: Ne, nije san, Zvezda je pobedila Liverpul!
Milan Pavkov proslavlja gol protiv Liverpula, Foto: Starsport©

liga šampiona, 4. kolo

Sva dešavanja pre i sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 21:00h

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su istorijsku pobedu pošto su savladali Liverpul rezultatom 2:0 u okviru 4. kola Lige šampiona.

Milan Pavkov je doveo Zvezdu u vođstvo u 23. minutu posle asistencije Marina iz kornera, a napadač je samo pet minuta kasnije maestralnim udarcem sa 25 metara doneo velikih 2:0.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je Liverpul preuzeo inicijativu, ali imala je Zvezda već u prvom minutu drugog dela veliku priliku kada je Marin pokušao iz peterca, a lopta pogodila Milnera u ruku. Sudija je ostao nem na tu situaciju.

Salah je u par navrata pokušao da vrati Liverpul u život, ali su sjajne odbrane Borjana donele Zvezdi ogromnu pobedu u Ligi šampiona.

Ovo je najveća pobeda Zvezde još od Barija, a upravo je ona prvi srpski klub koji je ostvario pobedu u novom formatu Lige šampiona.

Liverpul je najskuplji tim u ovoj grupi i vredi 800 miliona evra, dok su crveno-beli na mizernih 45 miliona evra, ali nema sumnje da će posle ovog meča skočiti cena svih fudbalera srpskog tima.

Sva dešavanja pre i sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

Kraj meča: Zvezda - Liverpul 2:0

90. minut - Sudija je produžio meč za pet minuta

85. minut - Van Dajk šutira glavom, lopta pogađa spoljni deo mreže

82. minut - Salah je pokušao iskosa, ali spretni Milan Borjan hvata živu loptu

80. minut - Još desetak minuta deli Zvezdu do istorijske pobede

75. minut - Gobeljić je bio u šansi, ostaje 2:0

73. minut - Umesto Krstičića u igri je Jovičić

71. minut - Salah opet u glavnoj ulozi, pogađa stativu

71. minut - Salah šutira, Borjan sjajno brani

64. minut - Umesto Marka Marina na terenu je Goran Čaušić

63. minut - Salah šutira i pogađa spoljni deo mreže

58. minut - Prva izmena u Zvezdi. Umesto Filipa Stojkovića u igri je Marko Gobeljić

Marko Gobeljić
Marko Gobeljić foto: Starsport©

55. minut - Posle centaršuta Firmina, lopta pogađa prečku posle čega Jovančić izbija loptu van kaznenog prostora

53. minut - Pritisak Liverpula na startu drugog poluvremena

47. minut - Ozbiljna prilika za Zvezdu, Marin je pokušao sa nekoliko metara, lopta je pogodila Milnera u ruku, a sudija iz Španije je ostao nem

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Gomez i Firmino su u igri, Klop ide na sve ili ništa!

Kraj prvog poluvremena: Crvena zvezda-Liverpul 2:0

Delirijum posle gola Pavkova:

35. minut - Staridž je naraspoloženiji u ekipi gostiju, nova njegova šansa

29. minut - GOOOL: Šta je ovo ljudi? Milan Pavkov rešeta! Najlepši gol Zvezde ove sezone postigao je napadač Crvene zvezde!

26. minut - Kakva igra Zvezde! Igrači Liverpula zamalo da postignu auto-gol

23. minut - GOOOL: Pavkov donosi prednost Zvezdi! Marin je centrirao, a Pavkov sjajno reaguje za veliko slavlje na Marakani!

22. minut - Praćka Bena! Alison sjajno brani

20. minut - Staridž je sve opasniji, nova prilika za goste

17. minut - Velika šansa za Liverpul, Staridž je promašio zicer sa svega par metara

15. minut - Ofanziva Zvezde, dobar pokušaj Savića!

13. minut - Bolja igra Zvezde na startu meča, drugi korner za tim Vladana Milojevića

9. minut - Dobra šansa za Zvezdu, Marin je pokušao ali isuviše "mekano"

8. minut - Mane je uputio povratnu na rub šesnaesterca, a Milner šutira visoko preko gola

6. minut - Marko Marin je zaradio prvi žuti karton

2. minut - Prvi korner za Zvezdu, Krstičić je pokušao, ali suviše mlako za bilo kakvu opasnost

18:55 - Meč je počeo

18:55 - Koreografija Delija pred meč

18:50 - Sve je spremno za meč između Zvezde i Liverpula

18:15 - Fudbaleri Liverpula su po izlasku na Marakanu dobili zvižduke sa tribina

18:10 - Tribine Marakane...

17:40 - Evo i sastava:

C. Zvezda: Borjan - Stojković, Savić, Degenek, Rodić - Krstičić, Jovančić, Marin - Srnić, Ben - Pavkov

Liverpul: Alison - Aleksander-Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson - Lalana, Milner, Vajnaldum - Mane, Salah, Staridž

17:35 - Tabela pred 4. kolo:

17:00 - Podsetimo se treninga Liverpula i konferencije Jirgena Klopa pred meč na Marakani

16:55 - Omladinci Crvene zvezde poraženi su od Liverpula rezultatom 2:0

16:50 - Navijači Liverpula se "zagrevaju" pred meč: