LIVERPUL SUROVO KAZNIO ZVEZDINE KLINCE: Crveno-beli promašivali zicere, Englezi davali golove!
Dejan Joveljić u skoku na meču protiv Liverpula, Foto: Starsport©

Omladinska liga šampiona

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u našem "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 15:57h

Na teži način omladinci Crvene zvezde su naučili da se propuštene šanse u Evropi surovo kažnjavaju! Liverpul je i sada naplatio promašaje i na Banovom brdu i slavio protiv crveno-belih 2:0.

Mnogo će moći da žale izabranici Bratislava Živkovića, ali mogu da budu ljuti samo na sebe, jer su oni ti koji su stvarali šanse, ali nijednu nisu umeli da iskoriste.

Posle smušenog početka utakmice kada su gosti baš stisli igrače u crveno-belim dresovima i izvršili opsadu Gordićevog gola, te imali nekoliko zaista velikih šansi, postepeno su se domaći igrači oslobađali tog pritiska i počeli sve više da napadaju.

Detalj sa meča Crvena zvezda Liverpul
Detalj sa meča Crvena zvezda Liverpul foto: Starsport©

Kako je odmicalo prvo poluvreme, Zvezda je bila sve opasnija i pretila preko Jočića i Kupusovića, koji je propustio i najbolju priliku kada je pogodio prečku.

U drugom delu meča se nastavilo u istom ritmu, a najbolji strelac i kapiten Dejan Joveljić je odmah propustio ogroman zicer kada se našao oči u oči sa golmanom, a Jaroš mu odbranio udarac.

Nastavili su se napadi crveno-belih, ali je ubrzo morala da stigne kazna za sve propuštene prilike.

Dejan Joveljić je propustio nekoliko šansi
Dejan Joveljić je propustio nekoliko šansi foto: Starsport©

U samo četiri minuta su igrači Liverpula postigli dva gola i rešili dileme oko pobednika, a strelci su bili Džons i Luis, koji je zaista postigao evrogol.

Time su ubili i elan domaćim igračima da pokušaju da naprave čudo, pa je taj rezultat ostao do kraja.

U drugom meču grupe, PSŽ je slavio u Italiji protiv Napolija 4:2 i osigurao prvo mesto u grupi.

Strelac prvog gola za Liverpul - Kurtis Džons
Strelac prvog gola za Liverpul - Kurtis Džons foto: Starsport©

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u našem "lajv blogu" na Espresu.

93. minut - Kraj utakmice!

80. minut - I sad još jedna propuštena prilika za Zvezdu, imao ju je Terzić, ali je šut završio pored gola.

72. minut - GOOOL! IEvrogol je pa na Banovom brdu, ali nažalost postigli su ga igrači Liverpula. Levi bek Luis je raspalio po lopti i ona je pogodila rašlje gola crveno-belih i verovatno rešio pitanje pobednika.

68. minut - GOOOL! I tako to biva u fudbalu, a sada su opet na svojoj koži osetili igrači Zvezde. Za sve promašene zicere sada su surovo kažnjen. Prva šansa za Liverpul u drugom poluvremenu, posle udarca Kamača,. Gordić je dobio loptu, ali direktno na nogu Džonsu koju je zakucava u mrežu.

55. minut - Kakva šansa za Joveljića. Vešto je izbegao ofsajd zamku i našao se oči u oči sa golmanom Liverpula, ali mu je Jaroš odbranio udarac iz neposredne blizine.

45. minut - Kraj prvog poluvremena u kome su oba tima mogli da stignu do golova.

1 / 12 Foto: Starsport©

Posle toga je imao Kupusović još jednu šansu, ali je njegov udarac odbranio golman Liverpula.

30. minut - Sve konkretniji i opasniji je srpski tim. Jočić je pokušao iz slobodnog udarca, ali loptu je ukrotio golman Liverpula.

25. minut - Rasplamsala se borba, sada uzvraćaju crveno-beli, a Jočić je ovo morao da pogodi. Lopta mu je bila na nozi, ali je šutirao preko gola.

20. minut - Mnogo sreće sada za crveno-bele. Bilo je preopasno pred golom Gordića. Kamačo se oslobodio lažnjakom, trajala je ta opsada Gordićevog gola dobrih 20 sekundi. Na kraju faul nad Gordićem.

Omladinci Crvene zvezde i Liverpula
Omladinci Crvene zvezde i Liverpula foto: Starsport©

18. minut - I evo i prve šanse za Zvezdu, bila je prilika za Joveljića. Odigrao je Kukolj dugu loptu na kapitena. Nisu se razumeli štoperi Liverpula, iskoristio je to najbolji igrač Zvezde i pokušao glavom da lobuje golmana, ali nije uspeo.

12. minut - Opet su Ostrvljani probili po boku. Liverpul je mnogo opasan. Stajić je spasio požrtvovanom intervencijom siguran gol, bio je ispred Adekanjea. Mnogo problema u defanzivi imaju izabranici Bratislava Živkovića.

Detalj sa meča omladinaca Crvene zvezde i Liverpula
Detalj sa meča omladinaca Crvene zvezde i Liverpula foto: Espreso

7. minut - Liverpul od prvog minuta daleko konkretniji i opasniji na terenu, a sada umalo to da krunišu golom. Mnogo sreće je imala Crvena zvezda u ovoj situaciji. Kamačo je prošao po levoj strani stigao je do peterca, ali niko nije reagovao na povratnu loptu. Posle kornera i Adekanje je probao.

1. minut - Počela je utakmica, a evo i startnih postava dva tima.

Crvena zvezda: Gordić, Kukolj, Milikić, Jovičić, Stajić, Stojanović, Adžibaba, Kupusović, Jočić, Terzić, Joveljić.

Liverpul: Jaroš, R. Vilijams, Kojl, Klejton, N. Vilijams, Džons, Kajn, Luis, Kamačo, Adekanje, Dankan.