DMITROVIĆ PRIMIO GOL SA 40 METARA: Totalna ludnica u Španiji, magija Kanalesa upotpunila fantastičan meč u Sevilji!
Pobeda Eibara, Foto: EPA

11. kolo primere

Šutina Alfosna za spas Žute podmornice

Mogao je da Marko Dmitrović da bude tragičar 11. kola španske Primere, ali je njegov Eibar na svom terenu uspeo da preokrene meč u svoju korist i pobedi Alaves sa 2:1 (0:1).

Poveli su gosti već u 4. minutu, Džoni je centrirao iz slobodnog udarca sa nekih četrdesetak metara, pala je lopta u kazneni, neki kažu da je Garsija zakačio loptu, ali Marko Dmitrović je, svakako, očajno reagovao. Ipak, njegov tim je odgovorio u 69. minutu Jordana, dok su domaći stigli do pobede golom Diopa u nadoknadi, i to nakon 13. kornera na meču. Broj 13 je definitivno bio srećan broj za domaću ekipu.

U drugom meču dana Viljareal je remizirao sa Levanteom - 1:1. Defanzivac Žute podmornice Funes Mori pogodio je sopstvenu rmežu u 77. minutu, dok je izjednačenje doneo Alfonso, golom u 93. minutu.

Ueska i Hetafe su podelili plen rezultatom 1:1, a pogodak je i na tom meču pao u 91. minutu.

Bez golova su odigrali Sosijedad i Sevilja.

Poslednji meč dana bio je i najluđi. Betis i Selta su odigrali nerešeno rezultatom 3:3, ali na toj utakmici viđen je pravi rolerkouster.

Domaćin iz Sevilje je poveo sa 2:0 golovima Lorana Morona i Žuniora, da bi pogocima Gomeza (x2) i Mendeza Selta preokrenula na 2:3.

Međutim, samo tri minuta posle Gomezovog vodećeg pogotka, Serhio Kanales je u 87. minutu magičnim pogotkom iz slobodnjaka doneo remi domaćem timu!

Primera, 11. kolo:

Subota:

Leganjes – Atletiko Madrid 1:1 (0:0) (Kariljo 82 - Grizman 69)

Real Madrid - Valjadolid 2:0 (0:0) (Koke 83ag, Ramos 88 penal)

Valensija - Đirona 0:1 (0:0) (Pons 48)

Rajo Valjekano - Barselona 2:3 (1:1) (Pozo 35, Garsija 57 - Suarez 10 i 90, Dembele 87)

Nedelja:

Eibar - Alaves 2:1 (0:1) (Đordan 62, Pape Diop 91 – Garcija 4)

Viljareal - Levante 1:1 (0:0) (Alfonso 90+3 - Mori 77ag)

Ueska - Hetafe 1:1 (Ečeita 50 - Molina 90+1)

Sosijedad - Sevilja 0:0

Betis - Selta 3:3 (2:0) (Moron 33, Žunior 57, Kanales 87 - Gomez 63, 84, Mendez 69)