BARSA ZA 3 MINUTA OD PORAZA DO POBEDE: Real uz autogol i penal do trijumfa na Solarijevom debiju, kiksnuo Atletiko!
Luis Suarez slavi pobednički gol protiv Rajo Valjekana u 90. minutu, Foto: Reuters

Primera, 11. kolo

Zaista neobičan dan u španskom fudbalu

Objavljeno: 23:21h

Barselona je u 90. minutu iščupala pobedu u Madridu nad Rajom Valjekanom i tako iskoristila kiks Atletika da se odlepi na 4 boda razlike na tabeli.

U poslednjem meču večeri, Luis Suarez bio je spasilac katalonskog kluba u predgrađu Madrida, u meču koji su obeležila dva preokreta.

Urugvajac je najpre doneo prednost gostima, ali je sjajnim udarcem sa distance Poco izjednačio u 35. minutu.

Usledio je potpuni preokret domaćina kada je Garsija postigao gol za 2:1, a u jednom trenutku se učinilo da je Rajo nadomak senzacije. Tačnije, bio je blizu toga, ali ne samo da nije uspeo da pobedi, nego je ostao bez ijednog boda.

Dembele je u 87. minutu poravnao na 2:2, da bi već pomenuti Suarez u 90. minutu sjajno pobegao odbrani domaćih i postigao gol za trijumf od 3:2.

Ovaj rezultat je svakako najmanje odgovarao Atletiku iz Madrida koji je prvi Barsin pratilac na tabeli, a ove subote je neočekivano ostao bez pobede protiv Leganjesa u gostima.

Antoan Grizman je postigao spektakularan pogodak iz slobodnog udarca za vođstvo u 69. minutu, ali je onda šok za "jorgandžije" i njihove navijače priredio Kariljo u 82.

Santijago Solari je debitovao na klupi Reala pobedom, ali se opet mora reći da je igra koju su prikazali igrači "kraljevskog kluba" i dalje daleko od one koja se očekuje od šampiona Evrope.

Najpre su do vođstva došli sasvim slučajno kada je Vinisijus Žunior napucao defanzivca Valjadolida, a lopta se volšebno odbila u gol, a trijumf su potvrdili iz penala koji je pogodio Serhio Ramos u 88. minutu.

Ono što bi svakako valjalo pomenuti da se nastavilo posrnuće Valensije koja u do sada odigranih 11 kola i dalje ima samo 1 pobedu.

Ove subote je bodove sa "Mestalje" odnela i Đirona 1:0, a jedini pogodak na meču je postigao Pere Pons.

Primera, 11. kolo:

Leganes – Atletiko Madrid 1:1 (Kariljo 82 - Grizman 69)

Real Madrid - Valjadolid 2:0 (0:0) (Koke 83ag, Ramos 88 penal)

Valensija - Đirona 0:1 (0:0) (Pons 48)

Rajo Valjekano - Barselona 2:3 (1:1) (Pozo 35, Garsija 57 - Suarez 10, 90, Dembele 87)

Eibar - Alaves 12.00 Viljareal - Alaves 16.15 Ueska - Hetafe 18.30 Sosijedad - Sevilja 18.30 Betis - Selta 20.45