INTER MOĆAN I BEZ IKARDIJA: Dibala ga dao iz svlačionice, ali je pobedu Juventusu poklonio Hrvat! Roma se izvukla!
Fudbaleri Intera, Foto: EPA/Matteo Bazzi

SERIJA A, 11. KOLO

"Neroazuri" su i bez svog kapitena pobedili Đenovu 5:0

Objavljeno: 23:23h

Fudbaleri Intera pokazali su da mogu da pobeđuju i bez pomoći Maura Ikardija.

U 11. kolu Serije A, neroazuri su u doslovno torpedovali Đenovu i ispratili je sa pet golova u mreži sa "Đuzepe Meace".

Počelo je odlično po Inter, u 14. minutu, domaći su poveli sa 1:0 golom Galjardinija, a dva minuta kasnije Politano povećava na 2:0. Početkom drugog poluvremena Galjardini ponovo pogađa za 3:0. Kada se činilo da je to sve, Inter je postigao još dva gola u nadoknadi vremena, a strelci su bili Žoao Mario i Rađa Naingolan.

Fiorentina je bila nadomak da upiše tri boda na domaćem terenu protiv Rome, ali je rimski tim pokazao zube i uspeo da iščupa bod i izjednači se sa Violom po broju bodova. Poveli su domaći golom Veretoa sa penala u 33. minutu. Do izjednačenja je došlo pet minuta pre kraja susreta kada je Florenci bio precizan.

Juventus je održao prednost od šest bodova u odnosu na Inter zahvaljujući pobedi nad Kaljarijem u Torinu. Domaći tim je pobedio sa 3:1.

Čim se krenulo sa centra, Dibala je postigao gol i doveo ekipu u vođstvo. Neizvesnost je uneo Žoao Pedro koji je izjednačio u 36. minutu, ali je sve upropastio njegov saigrač Bradarić koji je dva minuta kasnije dao autogol. Treći gol za Juventus delo je Kvadrada u 87. minutu.

Rezultati 11. kola Serije A

Petak

Napoli - Empoli 5:1 (Insinje 9', Mertens 38', 64', 90'+3, Milik 90' - Kaputo 58')

Inter - Đenova 5:0 (Galjardino 14', 49', Politano 16', Žoao Mario 90'+1, Naingolan 90'+4)

Fiorentina - Roma 1:1 (Vereto 33' - Florenci 85')

Juventus - Kaljari 3:1 (Dibala 1', Bradarić ag 38', Kvadrado 87' - Žoao Pedro 36')

Lacio - SPAL 12:30

Kjevo - Sasuolo 15:00

Parma - Frosinone 15:00

Sampdorija - Torino 15:00

Bolonja - Atalanta 18:00

Udineze - Milan 20:30