LIVERPULU PONIŠTEN ČIST GOL: Crveni ostali bez pobede protiv Arsenala pred gostovanje u Beogradu!
Žoržinjo Vajnaldum u duelu sa Velbekom i Džakom, Foto: AP

Veliki derbi Premijer lige

Jirgen Klop će sigurno biti besan zbog greške linijskog sudije

Liverpul je ostao bez pobede u derbiju kola protiv Arsenala u Londonu - 1:1, ali "crveni" itekako mogu da se žale, jer im je poništen čist pogodak.

Veliki derbi dva tima završen je bez pobednika, ali će četa Jirgena Klopa noć provesti na čelnom mestu Premijer lige sa bodom više i utakmicom više od Mančester Sitija.

Najkontroverznija situacija zbog koje će se pričati narednih dana se dogodila u 18. minutu utakmice kada je Liverpulu poništen regularan pogodak, ali je linijski sudija napravio veliku grešku.

Aleksander-Arnold je prosledio loptu ka Firminu koji je prebacio preko istrčalog Lena, ali je ona udarila u stativu i odbila se do Sadija Manea koji ju je ubacio u mrežu. Međutim, pomoćni arbitar je signalizirao da je Senegalac bio u ofsajdu.

Sadio Mane jeste bio u ofsajdu, ali kada je Aleksander-Arnold dodavao loptu Firminu foto: Printscreen

Ovo je bila klasična greška, jer Mane nije bio u nedozvoljenoj poziciji kada je Firmino šutirao, nego se u ofsajdu nalazio još u začetku akcije kada je lopta stigla od Aleksandera Arnolda Firminu, tako da nije bilo nikakve potrebe da se sudi ofsajd, niti da se ne prizna čist pogodak "crvenih".

U trenutku kada je Firmino šutirao Sadio Mane nije bio u ofsajdu
U trenutku kada je Firmino šutirao Sadio Mane nije bio u ofsajdu foto: Printscreen

Ipak, bez obzira na to, gosti sa "Enfilda" su stigli do vođstva preko Džejmsa Milnera u 61. minutu koji je naleteo na odbijenu loptu Lena i sproveo je u mrežu.

Međutim, domaćin je uspeo da izjednači, a strelac je bio Lakazet u 82. minutu kada je zatresao mrežu iz neverovatno teške situacije.

Premijer liga, 11. kolo:

Bornmut - Mančester junajted 1:2 (Vilson 11' - Marsijal 35', Rašford 90'+2)

Kardif - Lester 0:1 (Grej 55')

Everton - Brajton 3:1 (Rišarlison 26', 77', Kolman 50' - Dank 33')

Njukasl - Votford 1:0 (Perez 65')

Vest Hem - Barnli 4:2 (Arnautović 10', Anderson 68', 84', Čičarito 90'+2 - Gudmudson 45', Vud 77')

Arsenal - Liverpul 1:1 (Milner 61 - Lakazet 82)

Vulverhempton - Totenhem 20:45

Mančester Siti - Sautempton 16:00 Čelsi - Kristal Palas 17:00