RAŠFORD OD PREDMETA SPRDNJE DO HEROJA: Promašio prazan gol, pa spasao Murinja u 92. minutu!
Markus Rašford slavi gol za pobedu sa saigračima, Foto: AP

premijer liga, 11. kolo

Interesantan duel na otvaranju dana u najjačoj svetskoj ligi

Objavljeno: 19:29h

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas u gostima ekipu Bornmuta sa 2:1, u utakmici 11. kola Premijer lige.

Junajted je upisao šestu pobedu od početka sezone i sada je sedmi na tabeli sa 20 bodova, koliko ima i Bornmut na šestom mestu.

Bornmut je dobro počeo meč i poveo je već u 11. minutu golom Kaluma Vilsona, inače deteta Mančesterove škole, ali je ekipa Žozea Morinja u nastavku meča uspela da preokrene rezultat i stigne do vrlo važne pobede.

Prvo je 35. minutu izjednačio Antoni Marsijal, da bi posle nekoliko neiskorišćenih prilika Junajteda u drugom poluvremenu pobednički gol postigao Markus Rašford u 92. minutu.

Junajted u narednom kolu Premijer lige gostuje gradskom rivalu, Mančester sitiju, dok Bornmut ide u goste Njukaslu.

Inače, dok Junajted nije imao rezultat koji želi, Rašford i Pogba su u istom napadu dva puta promašili doslovno prazan gol. Samo oni znaju kako.

Pogledajte...

Premijer liga, 11. kolo:

Subota:

Bornmut - Mančester junajted 1:2 (Vilson 11' - Marsijal 35', Rašford 90'+2)

Kardif - Lester 0:1 (Grej 55')

Everton - Brajton 3:1 (Rišarlison 26', 77', Kolman 50' - Dank 33')

Njukasl - Votford 1:0 (Perez 65')

Vest Hem - Barnli 4:2 (Arnautović 10', Anderson 68', 84', Čičarito 90'+2 - Gudmudson 45', Vud 77')

Arsenal - Liverpul 18:30

Vulverhempton - Totenhem 20:45

Nedelja: 16.00 Mančester siti – Sautempton 17.00 Čelsi – Kristal Palas Ponedeljak: 21.00 Hadersfild – Fulam