26 SEKUNDI JE POTREBNO DA SE MAŠINA UPALI: Zvezdina trojka za +13 i ogroman korak ka konačnom cilju!
U dobroj je formi Milan Pavkov, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 14. KOLO

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu"

Objavljeno: 20:46h

Lagano, rutinski i furiozno fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Bačke u 14. kolu Superlige Srbije 3:1 (2:0) i sada se nalaze na velikih plus 13 u odnosu na Večitog rivala, dok drugoplasiranom Radničkom crveno-beli beže devet bodova.

Samo 26 sekundi je bilo dovoljno Zvezdi da povede, Milan Pavkov je naleteo na odbitak i sjajnim udarcem matriao je Zogovića.

Nastavila je da melje mašinerija Vladana Milojevića i 15 minuta kasnije crveno-beli su duplirali prednost. Marko Gobeljić je ponovo pogodio metu na izuzetan način. Gobelja je posle centaršuta Simića uhvatio volej i zakucao loptu u mrežu. Ovo je četvrti pogodak za Zvezinog univerzalca.

Milan Rodić i Vladan Milojević na meču sa Bačkom
Milan Rodić i Vladan Milojević na meču sa Bačkomfoto: Starsport©

Dominacija Zvezde je viđena i u nastavku, ređale su se šanse ispred gola Bojana Zogovića, koji je u par navrata sjajno intervensao, ali je u 62. minutu ponovo kapitulirao. Simić je promešao odbranu gostiju i šutirao, a lopta se odbila od jednog igrača Bačke i ušla je u mrežu.

Usledio je odgovor gostiju dva minuta kasnije - Uglješa Radinović je poslao projektil sa dvadesetak metara, Borjan ništa nije mogao da uradi i Bačka je smanjila predost.

Kraj utakmice obležio je crveni karton Miloša Živkovića, koji je kao poslednji igrač oborio Srnića. Deluje da glavni sudija nije morao da isključi prezimenjaka, pošto je igrač Zvezde veoma lako pao.

Do kraja meča Zvezda je mogla da poveća prednost, pokušao je atraktivno talentovani Dejan Joveljić, ali 19-godišnjem napadaču je falilo malo sreće.

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu":

KRAJ MEČA: Pobeda Zvezde od 3:1 na stadionu "Rajko Mitić" i veliki korak napred u osvajanju šampionske titule.

80' - Srnić napušta teren, a na terenu je Milan Jevtović.

77' - Crveni karton za Bačku, sudija je pokazao crveni karton Milošu Živkoviću posle kontakta sa Srnićem, bio je Živković poslednji igrač odbrane, ali deluje da je Srnić veoma lako pao

72' - Na terenu je Dejan Joveljić, sa terena je izašao upravo Simić. Da vidimo da li će jedan od najtalentovanijih srpskih napadača nastaviti svoju neverovatnu seriju postizanja golova.

70' - Novi soloprodor Simića, svej dobro uradio oivratnik u redove Zvezde, ali je veoma loše šutirao.

64' - Ugleša Radinović sjajnim golom smanjuje Zvezdinu prednost - 3:1.

62' - 3:0 vodi Zvezda! Simić je protutnjao kroz odbranu gostiju i uz dosta sreće matirao je Zogovića.

61' - Strelac prvog gola Milan Pavkov napsutio je teren, a umesto njega u igru je ušao Nikola Stojiljković.

52' - Sjajnu akciju Crvene zvezde nije uspeo da kruniše golom Milan Pavkov

46' - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Lagano, rutinski i furiozno Crvena zvezda je odigrala prvih 45. minuta, deluje da je ovde sve rešeno, ali kao što kaže fraza 'lopta je okrugla', međutim, čudo je potrebno izabranicima Dejana Čelara za preokret. Pavkov je u 26. sekundi pogodio za vođstvo, da bi Gobeljić u 15 minutu duplirao prednost.

39' - Sjajna intervencija Bojana Zogovića, golman Bačke je zasutavio udarac Pavkova sa nekih pet metara.

Deluje da je sve rešeno na Marakani
Deluje da je sve rešeno na Marakanifoto: Starsport©

15' - 2:0 Efektan gol Marka Gobeljića, uhvatio je popularni Gobelja volej i spakovao loptu u mrežu. Deluje da ovde Bačka nema šta da radi! Ovo je četvrti prvenstveni gol za Zvezdinog univerzalca.

14' - Velika šansa za Zvezdu, inteligentno je Pavkov ostavio loptu do Simića, koji je šutirao u golmana

Borba na sredini terena
Borba na sredini terenafoto: Starsport©

10' - Prva šansa za goste, u prilici je bio Mićić, ali bio je to lak posao za Borjana.

1' - Vodi Zvezda 1:0 - Pavkov sjajnim golom u 26. sekundi dovodi Crvenu zvezdu u vođstvo! Posle šuta Gobeljića na loptu je naletoe Milan Pavkov koji sjajnim šutem sa dvadesetak metara matirao Zogovića.

18:00 - Poznati su sastavi za večerašnji duel:

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Savić, Degenek, Rodić – Jovančić, Čaušić – Srnić, Marin, Simić – Pavkov.

OFK BAČKA: Zogović – Jovanović, Ilić, Živković, Mladenović – Grabež, M. Pantić, Gavrić, Kojić, Mićić, - Čeković.