POGBA OD KOMEDIJE DO HEROJA: Promašio teren, pa uz Marsijalovu pomoć spasio Murinja otkaza!
Pol Pogba i Antoni Marsijal, Foto: Reuter/Peter Powell

PREMIJER LIGA, 10. KOLO

Nova tri boda za Mančester

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Everton sa 2:1 u desetom kolu Premijer lige.

Na taj način su sačuvali posao Žozeu Murinju i uspeli da se primaknu vodećim timovima. Sada na tabeli Mančester junajted zauzima osmo mesto sa 17 bodova.

Iako je bilo priča o Murinjovoj smeni i da je u svađi sa zvezdom tima Polom Pogbom, izgleda da je ova pobeda smirila strasti u Mančesteru. Strelci za Junajted bili su Pol Pogba i Marsijal, dok je pogodak za Everton postigao Sigurdson. Srpski reprezentativac Nemanja Matić dobio je žuti karton u 39. minutu.

Najsmešniji potez na meču napravio je Pogba koji je u trećem minutu dobio povratnu loptu na 25 metara od gola, namestio se i poslao loptu u aut. Kada je shvatio šta je uradio, Francuz se nasmejao. Za ovu grešku se iskupio u 27. minutu. Dosuđen je penal za Mančester, ali je Pikford odbranio Pogbin udarac. Međutim, francuski reprezentativac je sačekao odbitak i doveo tim u vođstvo.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a početkom drugog u 49. minutu Antoni Marsijal je povisio na 2:0 golom za TV špice. Konačan rezultat postavio je Sigurdson golom sa penala u 77. minutu.

Deseto kolo Premijer lige obeležio je Luka Milivojević, a izveštaj sa utakmice Kristal Palasa i Arsenala pročitajte ovde.

10. kolo Premijer lige:

Brajton - Vulverhempton 1:0 (Mari 48')

Sautempton - Njukasl 0:0

Liverpul - Kardif 4:1 (Salah 10', Mane 66' i 87', Šaćiri 84' - Paterson 77')

Fulam - Bornmut 0:3 (Vilson 14' p. i 85', Bruks u 72')

Votford - Hadersfild 3:0 (Pereira 10', Deulofeu 19', Sakses 80')

Lester - Vest Hem 1:1 (0:1)

Barnli - Čelsi 0:4 (0:1) (Morata 22', Barkli 57', Vilijams 62', Lotus Čil 92)

Kristal Palas - Arsenal 2:2 (1:1) (Milivojević 45', 85' - Džaka 51', Obamejang 56')

Mančester junajted - Everton 2:1 (2:0) (Pogba 27', Marsijal 49' - Sigurdson 77')