DAN POČEO REMIJIMA, ZAVRŠIO SE GOLEADOM: Šest pogodaka u mreži Verdera, osam na utakmici, Ajntraht samo do boda!
Slavlje Zrelaka, Foto: AP/Daniel Karman

BUNDESLIGA, 9. KOLO

Bez golova Luke Jovića, Ajntrhat nije isti tim

U devetom kolu Bundeslige, nedelja je bila dan za remije.

U prvom meču dana, Nirnberg je odigrao 1:1 sa Ajntrahtom Luke Jovića. Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu. Poveo je Nirnberg u 78. minutu preko Zrelaka, a izjednačujući gol dao je Haler u nadoknadi vremena.

Lajpcig i Šalke podelili su bodove i odigrali bez golova, a u poslednjem meču dana u 18 časova sastaju se Verder i Bajer Leverkuzen.

Luka Jović je odigrao celu utakmicu, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

Ali, onda, u poslednjem meču dana, posle poprilično laganog ostatka ove nedelje, dogodila se goleada. Bajer je u Bremenu slavio nad Verderom sa 6:2.

Do vođstva su došli već u osmom minutu golom Kevina Volanda, a do kraja prvog poluvremena su preko Brandta u 38. i Belarabija u 45. minutu uveliko prelomili meč.

Neizvesnost u meč vratili su Pizaro i Osako golovima za Verder u 60. i 63. minutu, ali je posle svega četiri minuta Haverc vratio dva gola viška gostima iz Leverkuzena.

Zatim su do kraja susreta Dragović u 72. i Langramp autogolom u 77. minutu, otklonili sve duleme i na kraju slavili sa više nego ubedljivih 6:2.

Bundesliga, 9. kolo:

Petak

Frajbrug - Menhengladbah 3:1 (Petersen 1. penal, Valdšmit 57, Heler 90+4 - Azar 20. penal)

Majnc - Bajern Minhen 1:2 (Boetijus 48' - Gorecka 39', Alkantara 62')

Fortuna - Volfsburg 0:3 (Veghorst 41' p., Brekalo 73', Gincek 80')

Borusija - Herta 2:2 (Sančo 27', 61' - Kalu 41', 90'+1 p.)

Hanover - Augzburg (Bebu 72' - Kedira 8', Finbogason 63' p.)

Hofenhajm - Štutgart 4:0 (Brenet 48, Žoelinton 51, Belfodil 57, 60)

Nirnberg - Ajntraht 1:1 (Zrelak 76' - Haler 90'+2)

Lajpcig - Šalke 0:0

Verder – Leverkuzen 2:6 (0:3) (Pizaro 60, Osako 63 – Voland 8, Brandt 38, Belarabi 45, Haverc 67, Dragović 72, Langkramp a.g. 77)