PAVKOV I JOVANČIĆ UTIŠALI ŠABAC: Zvezda se osvetila za Kup i dodatno povećala razliku u odnosu na Partizan!
Milan Pavkov, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 13. KOLO

Sva dešavanja mogli ste da pratite uz naš lajv-blog...

Objavljeno: 18:20h

Crvena zvezda je slavila sa 2:0 nad Mačvom u 13. kolu Superlige Srbije.

Ovaj meč dobro je došao crveno-belima kako bi zaboravili na težak poraz od Liverpula u Ligi šampiona, ali i da se osvete Šapčanima za poraz u Kupu prethodne sezone, kada je aktuelni šampion Srbije ispao na penale.

Tada je Nemanja Radonjić promašio jedanaesterac u poslednjoj seriji, a valja podsetiti i da je Nenadu Gavriću, nekadašnjem igraču Zvezde, poništen gol zbog diskutabilnog ofsajda u drugom poluvremenu.

Da ne bude tako na ovom meču, potrudili su se Milan Pavkov u prvom i Dušan Jovančić u drugom poluvremenu, te je ovaj meč odigran poprilično rutinski sa veoma oborenim tempom u poslednjih 30-ak minuta.

Mačva na ovaj način nije uspela da se popne na gornji deo tabele, a crveno-beli su se učvrstili na prvom mestu, pošto Radničkom beže devet, a Partizanu čak 11 bodova.

Sva dešavanja mogli ste da pratite uz naš lajv blog...

80' Ben je pogodio prečku iz slobodnog udarca.

73' Mačva je pogubila sve konce u igri... Zvezda može rutinski da privede ovaj meč kraju.

61' Vrlo brzo posle toga 2:0 za crveno-bele! A, strelac upravo Jovančić. Odlično mu je dodao Ben, on je lepo lobovao nemoćnog Puletića.

58' Dobra šansa za Dušana Jovančića, odlična odbrana golmana Puletića

46' Počelo je drugo poluvreme, velika bakljada Delija zbog koje je smanjena vidljivost.

POLUVREME! Crveno-beli vode iako nisu bili dominantan riva. Meč se igrao ponajviše na sredini terena, nije bilo mnogo šansi, tako da je i ovo vođstvo Zvezde džekpot, objektivno gledano...

38' 0:1! Crvena zvezda vodi u gostima! Pogodak Milana Pavkova glavom, sada je zacementirao svoje mesto u srcima navijača crveno-belih. Loša reakcija odbrane Mačve, fantastično se snašao napadač Zvezde. Simić je asistent.

35' El Fardu Ben je postigao pogodak, ali iz ofsajda.

34' Žustra igra, bez preterano mnogo prilika za sada. Sudija Ilija Brdar ima puno posla. Meč umnogome podseća na onaj prošlogodišnji u Kupu.

26' Sve čvršće se igra u Šapcu i sve više ima nervoze. Požuteo je kapiten crveno-belih Vujadin Savić zbog starta nad Gavrićem, bivšim igračem kluba iz Ljutice Bogdana.

Nenad Gavrić dok je igrao u Zvezdi
Nenad Gavrić dok je igrao u Zvezdi foto: Dado Đilas

20' Šansa za Pavkova, izbacio je Ristivojevića i šutirao sa pet metara, ali je lopta otišla tik pored stative.

13' Slabo crveno-beli za sada probijaju domaćina, što Mačva koristi za dobre kontranapade.

6' Još jedna prilika za Mačvu, ovog puta je šutirao Gavrić, ali je odbranio Borjan.

3' Prvu ozbiljniju akciju na utakmici imala je Mačva, ali je to završeno tako što je Adamović brutalno udario laktom Gobeljića u kaznenom prostoru Crvene zvezde. Morali su da mu ukažu i pomoć, a Adamović je jeftino prošao bez kartona u tom momentu.

1' Utakmica je počela!

15.47 - Evo i sastava obe ekipe:

MAČVA (4-3-3): Puletić – Pejović, Jovanović, Ristivojević, Lazarević – Ivić, Adamović, Gigić – Gavrić, Tošić, Đoković.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Degenek, Savić, Gobeljić – Jovančić, Krstičić – Ben, Ebesilio, Simić – Pavkov.